-0.6 C
Lutsk
П’ятниця, 27 Січень, 2023
Всі новини Календар

1 серпня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 6-та після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Пам’ять святих отців шести Вселенських Соборів. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Макрини, сестри свт. Василія Великого (380). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Дія (бл. 430). Совершается всенощное бдениеЗнайдення  мощей прп. Серафима, Саровського чудотворця (1903). Собор Курських святих.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. кн. Романа (Олеговича) Рязанського (1270). Прп. Паїсія Печерського (XIV). Прав. Стефана Високого, деспота Сербського (1427) і матері його Милиці (1405). Свт. Димитрія, митр. Ростовського (1709).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-е, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – Рим., 110 зач., XII, 6-14. Мф., 29 зач., IX, 1-8. Свв. отців (під зачало): Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 56 зач., XVII, 1-13. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ГОСПОДЬ ПРОЩАЄ ГРІХИ РОЗСЛАБЛЕНОМУ. РАДІТИ БИ, АЛЕ ЛУКАВИЙ РОЗУМ ВЧЕНИХ КНИЖНИКІВ ГОВОРИТЬ: “ЦЕЙ ХУЛИТЬ”.

 

НАВІТЬ КОЛИ ВІДБУЛОСЯ ЧУДО ЗЦІЛЕННЯ РОЗСЛАБЛЕНОГО, У ПІДТВЕРДЖЕННЯ ДЛЯ НАС ІСТИНИ, ЩО “СИН ЛЮДСЬКИЙ МАЄ ВЛАДУ НА ЗЕМЛІ ПРОЩАТИ ГРІХИ”, І ТОДІ НАРОД ПРОСЛАВИВ БОГА, А ПРО КНИЖНИКІВ НІЧОГО НЕ ГОВОРИТЬСЯ, ТОМУ ЩО ВОНИ І ПРИ ЦЬОМУ ПЛЕЛИ ЯКІСЬ ЛУКАВІ ПИТАННЯ.

 

РОЗУМ БЕЗ ВІРИ – КАВЕРЗНИЙ, ЩОРАЗУ КУЄ ЛУКАВІ ДУМКИ І СПЛІТАЄ ОСУДИ НА ВСЮ ВІРУ. ЧУДЕСАМ ТО НЕ ВІРИТЬ, А ВИМАГАЄ НЕЙМОВІРНОГО ЧУДА. АЛЕ КОЛИ ВОНО ТАКИ ВІДБУЛОСЯ І ЦЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ ДО ПОКІРНОСТІ ВІРИ, ВІН НЕ СОРОМИТЬСЯ УХИЛИТИСЯ, ПЕРЕКРУЧУЮЧИ АБО ВИКРИВЛЕНО ТЛУМАЧИВШИ ЧУДНІ ДІЇ БОЖІ.

 

ТАК ЖЕ СТАВИТЬСЯ ВІН І ДО ДОКАЗІВ ІСТИНИ БОЖОЇ. ВСІ ДОКАЗИ ЙОМУ ДЕМОНСТРУЮТЬ У ДОСТАТНІЙ КІЛЬКОСТІ, АЛЕ ВІН І ЇХ ПІДДАЄ СУМНІВУ.

ЯКЩО РОЗІБРАТИ ВСІ ЙОГО ПРЕТЕНЗІЇ, ТО ПОБАЧИШ, ЩО ВСЕ У НИХ ОДНЕ ЛИЦЕМІРСТВО, ХОЧА ЙОГО МОВОЮ ЦЕ НАЗИВАТИМЕТЬСЯ РОЗУМНІСТЮ, ТОМУ МИМОВОЛІ ПРИХОДИШ ДО ВИСНОВКУ, ЩО РОЗУМ І ЛИЦЕМІРСТВО – ЦЕ ОДНЕ І ТЕЖ САМЕ.

 

У ПИТАННІ ВІРИ АПОСТОЛ ГОВОРИТЬ: “МИ РОЗУМ ХРИСТОВИЙ МАЄМО”. ЧИЙ ЖЕ РОЗУМ У ЛЮДЕЙ ПОЗА ВІРОЮ? ЛУКАВОГО. ТОМУ Й ВІДМІННОЮ ЙОГО РИСОЮ СТАЛО САМЕ ЛИЦЕМІРСТВО.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій освятив храм у с. Угринів, збудований замість захопленого. ФОТО

Редактор Головний

Людина, яка не припиняє каятися, зрештою перемагає свої немочі, – Предстоятель

Редактор Головний

24 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний