8 C
Lutsk
Середа, 26 Лютий, 2020
Календар

7 липня 2019 року – календар з повчанням

Неділя 3-тя після П’ятидесятниці. Глас 2.
Петрів піст.
Дозволяється риба.

Совершается всенощное бдениеРіздво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна..

Мчч. семи братів: Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірміна, Кіріака та Лонгіна (IV). Прп. Антонія Димського, Новгородського (1224). Прав. отроків Якова та  Іоанна Менюжських, Новгородських (1566-1569). Святкування у Вологді всім преподобним отцям Вологодським. Собор Псковських святих. Собор Новгородських святих. Собор Білоруських святих. Собор Санкт-Петербурзьких святих.

Коробейніковської – Казанської ікони Божої  Матері.

Євангельські читання

Утр. – Ев. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Лит. – Рим., 88 зач., V, 1-10. Мф., 18 зач., VI, 22-33. Предтечі: Рим., 112 зач., XIII, 11 – XIV, 4. Лк., 1 зач., I, 1-25, 57-68, 76, 80.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

 “Если око твое будет чисто, то все тело твое будет светло; если же око твое будет худо, то все

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

тело твое будет темно”.

 

Оком називається тут розум, а тілом увесь

склад душі. Коли простий розум, тоді в душі світло; коли ж розум лукавий, тоді в душі темно. Що таке розум простий та розум лукавий?

 

Розум простий той, який приймає все, як написано у слові Божому, і безсумнівно впевнений що все так і є , як написано: ніяких роздумів та коливань немає в ньому.

 

розум лукавий той, який підходить до слова божого з лукавством, з хитрими запитаннями та пошуками, Він не може вірити прямо, і підлаштовує слово Боже під свої роздуми. Приступає до нього він не як учень, а як суддя та критик, щоб випитати, про що  воно говорить, а потім чи поглумитись, чи зверхньо сказати ” так це непогано”.

 

В такого розуму немає твердості, тому що слову Божому, очевидно, він не вірить, а свої роздуми завжди не стійкі, сьогодні так , завтра по іншому.Звідси і коливання, недорозуміння, питання без відповідей, усі речі в нього не на своєму місці, і ходить він потемки, наощуп.

 

Простий ж розум все бачить ясно, кожна річ у нього має певний характер, словом Божим визначений, тому для кожної речі у нього своє місце, і точно знає, яке до чого має бути відношення, ходить- по шляхам відкритим, світлим, з повною впевнінестю в те,  що вони приведуть до справжньої, такої бажаної цілі.

 

Вас може зацікавити

21 червня 2019 року

Редактор Головний

17 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний