Понеділок, 6 Грудень, 2021
Всі новини Календар

21 червня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). Глас 7.
Посту немає.

День Святого Духа

Совершается служба на шестьВмч. Феодора Стратилата (319).

Прп. Єфрема, Патр. Антіохійського (545). Прп. Зосими Фінікійського (VI). Свт. Феодора, єп. Суздальського (1023). Знайдення мощей блгвв. кнн. Василія і Константина Ярославських (1501).

Ярославської (XIII) та Урюпинської (1821) ікон Божої Матері. Тупичевської, Кіпрської, Рудосільської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Еф., 229 зач., V, 8-19. Мф., 75 зач., XVIII, 10-20.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день рокуСвт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Втішаючи учнів Своїх, Господь говорив, що для них краще, щоб Він зійшов на небо, бо, зійшовши, Він пошле замість Себе Утішетеля – Духа. Зійшов Дух Святий та перебуває в Церкві, звершуючи на кожній віруючій людині справу Христову.

Всякий християнин – причасник Духа. Це так необхідно, що хто Духа не має, той не Христовий. Приглянься ж добренько – чи є у тебе Дух благодаті? Бо він не у всіх залишається, а буває так, що і відходить. Ось прикмети: спочатку находить дух покаяння та вчить християнина спілкуванню з Богом та виправленню життя; дух покаяння, звершивши свою справу, передає християнина духу святості та чистоти, якому приємтсвує, зрештою, дух синопокладення.

Риса першого – трудолюбна ревність; риса другого – теплота та горіння серця солодке; риса третього – почуття синівства, через яке виходить з серця зітхання до Бога: “Авва отче!” Дивися, на якому з цих ступенів знаходишся. Якщо ні на якому, прийми турботу та опіку за себе.

Вас може зацікавити

4 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний