16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Календар

1 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією. 

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Іоїля (800 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Уара і з ним семи мчч., вчителів християнських (бл. 307). Совершается служба на шестьПеренесення мощей прп. Іоанна Рильського (1238).

Блж. Клеопатри (327) і сина її Іоанна (320). Сщмч. Садока (Шах-Дуста), єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342). Прп. Антонія (Абашидзе), сповідника Печерського (1942). Прославлення прп. Феофана Рихловського (2011).

Сщмч. Сергія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Флп., 245 зач., III, 8-19. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Чи буде на тому світі така ж поблажливість до тих, хто не приймає Господа, яку показав Він до тих, хто живе на землі?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Ні, не буде. Посилаючи “сімдесят” на проповідь, Господь заповідував їм, щоб вони, коли їх не приймуть, говорили там на роздоріжжях: “і порох, що прилип до нас від вашого міста, струсимо вам; однак же знайте, що наблизилося до вас Царство Боже”; тобто, вашого нам нічого не потрібно: не з користі якоїсь ходимо ми з проповіддю, а для сповіщення вам миру та Царства Божого.

 

Не хочете прийняти цього блага – як хочете, ми йдемо далі. Так заповідано для нашого часу, а на майбутнє що? “Содому в день інший буде більш радісно, аніж місту тому”. Виходить, що невірам нічого обнадіювати себе милістю Господа. Тільки і показати свою волю, що на землі; а як смерть – так вся гроза гніву Божого рухне на них.

 

Велике нещастя потрапити у невіри! І на землі ж то їм нерадісно, бо без Бога і Господа Іісуса Христа – Спасителя та Визволителя, і тут все похмуро та безрадісно, а що там, того і словом описати та уявити неможливо. Вже краще би знищитися, але і цього не дано буде їм.

 

Вас може зацікавити

9 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний