15 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Завершився православний молодіжний фестиваль “Фавор 2019”. ФОТО

19 липня, останній повноцінний день проведення єпархіального молодіжного фестивалю “Фавор”, залишив його учасниками справді незабутні враження.

Першу половину дня вони насолоджувалися відпочинком на лоні природи, а найцікавіше чекало на нах у другій половині дня.

“Символізм і містика у Православній Церкві”, – такою була тема, на яку із молоддю поспілкувався викладач літургіки у ВДС протоієрей Олександр Колб.

 Раніше ми писали: У дитячому єпархіальному таборі “Стежина добра” завершилась друга зміна. ФОТО

Священик розповів, що не лише богослужіння, але й храмова аріхтектура та багато інших речей у Православній Церкві сповнені глибокого духовного символізму. При чому ця традиція сягає ще першохристиянських часів. Так, до прикладу, якір у перших християн був символом надії, до слова, і нині однією з найпоширеніших форм храмового будівництва є зведення будівлі церков у формі корабля – символ того, що Церква як “корабель” веде вірних крізь житейське “море” до Царства Небесного.

“Що ж до містики, то у православному розумінні цього слова, нею є безпосереднє спілкування із Богом. Молитва не до ікони, а до Того, хто на ній зображений. Між іншим, у Православ’ї існує ціла наука духовного життя, яка називається ісіхазм, від грецького слова “ісіхія”- тиша, спокій”. Вона виникла у середовищі монахів і яскравим представником цієї течії був святитель Григорій Палама. Вона передбачала молитву та аскезу, що вели до обоження людини вже в цьому житті. Отже Православ’я веде нас до Бога і має в наявносту дуже багато корисного. А, на жаль, нині багато наших людей шукають істину десь в інших релігіях, в будизмі, індуїзмі, тощо”, – зауважив отець Олександр.

Він також відповів і на запитання молодих людей стосовно різних аспектів церковного життя. Молоді люди дійсно мали можливість дізнатися багато цікавого про те, що, до прикладу, символізують собою хресне знамення, облачення та навіть повсякденний одяг священнослужителів.

Вже ввечері настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Олександр Білінський прочитав лекцію про те, як не наразитися на небезпеку маніпулювання своєю свідомістю при користуванні певними інтернет-ресурсами та соцмережами.

А після вечірніх молитов відбулося найголовніше дійство цього дня – закриття цьогорічного православного молодіжного фестивалю “Фавор”.

Загони представили на сцені дотепні сценки, у тому числі і на тему відпочінку на “Фаворі”, співали пісенні композиції, як естрадні та авторські.

Гарного настрою додав і виступ сімейного дуету Романа та Інни Романюків з селища Колки, які проспівали кілька популярних українських пісень.

Не обійшлося, звісно, і без цікавої теми. Спікер фестивалю протоієрей Михаїл Анісімов ознайомив “фаворівців” із такою відомою технологією маніпуювання суспільною свідомістю як “вікно Овертона” – концепцією меж допустимого спектру думок в публічних висловлюваннях щодо різноманітних питань.

Як пояснив отець Михаїл Анісімов, насправді ця технологія є вкрай небезпечною. До прикладу, спочатку хтось один висловлює неприпустиму з точки зору суспільної моралі думку. Але з часом її починають активно обговорювати, першою чергою – у ЗМІ, у неприпустимої точки зори з’являються прихильники. З часом до теми суспільство звикає, обговорює її. Соіцум навіть поляризується у думках щодо того, що раніше засуджувалося усіма, тобто кількість прихильників колись неприпустимого зростає. Врешті-решт, те, що раніше було неприпустимим стає звичайним і нормальним для більшості явищем, а ті хто його засуджують сприймаються як “відсталі та нетолерантні” люди, що “виступають проти прав людини”. Так, як пояснив отець Михаїл, до прикладу, можна одного прекрасного дня легалізувати… канібалізм.

До слова, як зауважив священик, саме таким чином у сучасному західному суспільстві змінилася думка стосовно содомського гріха (статевих збочень). Але така “толерантність” несе за собою велику небезпеку.

Отож, як наголосив протоієрей Михаїл Анісімов, для того, щоби не стати жертвою такого “вікна Овертона” варто бути твердими у сповіданні Православної віри та дотримання норм християнської моралі.

“Тому, читайте Святе Письмо, особливо Євангеліє. І знайте, що якщо ви не будете намагатися любити і прощати як Христос, не будете будувати своє життя на Його настановах, одного прекрасного дня ви зможете стати жертвою тих технології, про які я вам щойно розповів”, – підсумував душпастир.

Після цієї дискусії, яка, власне і підсумувала тему цьогорічного фестивалю “Християнство в час сучасних інформаційних технологій”, знову продовжилася своєрідна концертна програма закриття фестивалю. Так колківчанка Вікторія Наглюк продекламувала власну поезію присвячену фестивалю “Фавор”, ділилися враженнями й інші учасники.

А завершилося все світловим шоу на сцені та справжнім фейерверком на узбережжі озера Тросне, який, до слова, спалахував під музику Державного Гімну України.

Молоді люди ще довго не розходилися, сиділи біля вогнища, переглядали фото, що закарбували ці незабутні 5 днів фестивалю та просто спілкувалися.

А в суботу 20 липня, голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський) звершив подячний Молебень за успішне проведення цьогорічного православного молодіжного фестивалю “Фавор”.

“Дякую усім, хто приїхав сюди і бажаю, щоби ви і надалі зберігали ту духовну наснагу, яку ви отримали тут”, – зауважив отець Ілля.

“Іісус Христос вчора і сьогодні і во віки Той же”, – сказав святий апостол Павло. І, як показав цьогорічний молодіжний фестиваль, Він залишається Богом і Спасителем і для сучасного “покоління Z” – молоді, що живе у світі Instagram, Facebook, та інших сучасних інформаційних технологій.

Вас може зацікавити

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл очолив чин погребіння Плащаниці Божої Матері. ФОТО

Редактор Головний

У неділю Торжества Православ’я єпископ Афанасій звершив Богослужіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний