19.1 C
Lutsk
Середа, 25 Травень, 2022
Запитання священнику

З якого часу християни почали святкувати Пасху та пекти паски

Мені хотілося б дізнатися: коли, ким та як встановлений звичай на Пасху пекти паски з квасного тіста та готувати сирну паску. З якого часу християни почали святкувати Пасху не за законом Моїсеєвим, а за своїм? 

Відповідає Ієромонах Іов (Гумерів):

Старозавітній пасхальний ангець – прообраз Іісуса Христа, Який приніс Себе на Хресті в Жертву для спасіння світу. “Пасха наша, Христос, заклан за нас” (1Кор.5:7). Назва старозавітної пасхи походить від євр. пэсах – проходити повз, перескочити. Святі отці змінили у слові дві приголосних (замість phaska зробили pascha). У результаті назва новозавітної Пасхи здобула іншу етимологію: від грец. дієслова pascho – страждати.

Пасха (Воскресіння Христове) є першим серед християнських свят не тільки у значенні, але і в часі. Його святкували учні від самого моменту цієї величнішої події та заповідували всім віруючим. Св. апостоли встановили час святкування християнської Пасхи: “Якщо хто, єпископ, або пресвітер, або диякон святий день Пасхи перед весняним рівноденням з іудеями святкувати буде, нехай буде позбавлений священного чину (Апостольські правила. 1:7).

Звичай готувати до цього світлого свята солодкий, здобний високий білий хліб (паску) та солодку сирну страву у формі чотиригранної піраміди (у Требнику ця їжа названа – молоко загустіле) виник не раніше 16 століття.

Джерело

Вас може зацікавити

Для чого потрібно носити хрест?

Редактор Головний

Що означає вислів «біс вселився»?

Редактор Головний

Чи потрібно вдягати хустку, коли молишся вдома?

Редактор Головний