30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Архієпископ Нафанаїл співслужив Предстоятелю під час Чину освячення Мира

13 квітня 2023 року, у Великий Четвер, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин освячення Мира у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія). 

Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, серед яких і керуючий Волинською і Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл, а також духовенство УПЦ.

За богослужінням особливо помолились про мир в Україні та попросили Божої милості українському народу.

За Божественною літургією відбулось освячення Мира, вперше у Києві після 110-річної перерви.

Чин мироваріння розпочався ще у Великий Понеділок. Тоді Предстоятель звершив освячення води та окропив заготовлені інгредієнти для Мира. Також Блаженніший владика особисто запалив вогонь під казаном, встановленим для мироваріння у церкві Всіх святих у Феофанії. Після цього Предстоятель почав читання Святого Євангелія, яке продовжували архієреї та духовенство до самого завершення мироваріння у Велику Середу.

Вранці у Великий Четвер готове Миро урочисто внесли в собор. Під час великого входу ємності перенесли до престолу разом зі Святими Дарами. Саме освячення речовини відбулось після Євхаристійного канону – Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву над Миром, а потім проспівали тропар П’ятидесятниці.

Мироваріння – це процес виготовлення святого Мира, яке використовується у таїнстві Миропомазання. Це таїнство бере свій початок від дня П’ятидесятниці, коли Святий Дух зійшов на апостолів, виливши на них Свої благодатні дари.

В апостольські часи зведення дарів Святого Духа відбувалося через покладення рук апостолів на новоохрещених. Проте, з часом зростання християнської громади, апостоли та їхні наступники – єпископи вже були не в змозі покладати руки безпосередньо на кожного нового члена Церкви, тому це рукопокладення було замінено помазанням благовонним Миром.

У Київській Митрополії традиція мироваріння існує з давніх часів. Востаннє воно відбувалося у 1913 році. Ця традиція перервалася спочатку внаслідок Першої світової війни, а потім революції і приходу до влади богоборців. Виготовлення Мира у Києві відновлюється у час повної самостійності і незалежності Української Православної Церкви. Таке рішення Собор УПЦ ухвалив 27 травня 2022 року.

Вас може зацікавити

Мужньо боровся за життя, переніс 11 операцій: на Любешівщині клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

У кафедральному соборі вшанували Волинську ікону Божої Матері. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні Неділі 6-ї після Пасхи Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний