12.7 C
Lutsk
П’ятниця, 3 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Документи

Європейський суд з прав людини відкрив провадження у справі про заборону УПЦ у місті на Волині

07 вересня 2023 року Європейський суд з прав людини відкрив провадження у справі № 22460/23 та призначив справу до письмового слухання, про що надіслав відповідне повідомлення.

Нагадаємо, що 05 серпня 2022 року Ківерцівська міська рада восьмого скликання прийняла рішення № 19/2 «Про звернення депутатів Ківерцівської міської ради восьмого скликання до священнослужителів та парафіян Української православної церкви Московського патріархату (Української православної церкви) Ківерцівської територіальної громади щодо єднання з Помісною  Православною Церквою України».

Рішення підписав особисто міський голова Олександр Ковальчук.

Цим рішенням Ківерцівська міська рада вирішила: «Схвалити звернення депутатів Ківерцівської міської ради восьмого скликання до священнослужителів та парафіян Української православної  церкви Московського патріархату (Української православної церкви) Ківерцівської територіальної  громади щодо єднання з помісною Православною Церквою України».

Вказане рішення було оскаржене до Волинського окружного адміністративного суду.

20 листопада 2022 року Волинський окружний адміністративний суд  (головуючий суддя Валюх В. М.), виніс рішення яким відмовив у задоволенні позову.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2023 року (головуюча – суддя Довга О. І. судді Запотічний І. І., Хобор Р. Б.) апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду залишив без змін.

Не погоджуючись із такими рішеннями національних судів, вирішили шукати справедливості у Європейському суді з прав людини.

Підставою для перегляду рішень національних судів є «встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною (серед іншого, рішенням Європейського суду), порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом».

Відповідно до Рекомендації NR(2000)2 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам «Щодо повторного розгляду або поновлення провадження у певних справах на національному рівні після ухвалення рішень Європейським судом з прав людини» б) рішення Європейського суду спонукає до висновку, що рішення національного суду суперечить Конвенції або в основі визнаного порушення лежали суттєві процедурні помилки чи положення, які ставлять під серйозний сумнів результат провадження на національному рівні».

У випадку скасування Європейським судом з прав людини рішень національних судів, буде підтверджено, вірогідні, помилки чи положення, які поставлять під, ймовірний, серйозний сумнів результати провадження національних судів.

Викання рішення міжнародного суду з прав людини буде:

а) виплата стягувачеві (заявникові) відшкодування та вжиття додаткових заходів індивідуального характеру;

б) вжиття заходів загального характеру.

У випадку задоволення Європейським судом з прав людини скарги о. Кондратюка О. А., то буде встановлено порушення державою Україна права на свободу думки, совісті і релігії, яке включає:

  • право (свободу) змінювати свою релігію або переконання;
  • право (свободу) сповідувати свою релігію або переконання як одноособово, так і разом з іншими;
  • право (свободу) сповідувати свою релігію або переконання прилюдним або приватним порядком в ученні, богослужінні, навчанні, виконанні та дотриманні релігійної практики і релігійних та ритуальних обрядів;

У випадку задоволення Європейським судом з прав людини скарги о. Кондратюка О. А., буде достойменно встановлено, що:

  1. визначені в оскаржуваному рішенні Ківерцівської міської ради звернення та заклики змінити канонічну юрисдикцію є обмеженням сповідувати свою релігію або переконання, які не встановлені законом України.
  2. визначені в оскаржуваному рішенні Ківерцівської міської ради звернення та заклики змінити канонічну юрисдикцію є обмеженням сповідувати свою релігію або переконання які не є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони публічного порядку, здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб;

Також буде встановлено порушення державою Україна Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Україна посідає третє місце у світі за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини.

Це свідчить про велику довіру до Євросуду на тлі, ймовірної, тотальної недовіри до національного правосуддя.

Вас може зацікавити

4 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Церква протиставляє вченню Константинопольського патріархату про першість принцип соборності, – митр. Антоній

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму с. Мельники Мостище

Редактор Головний