6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Волинська єпархія Новини

Єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння з чином Воздвиження Животворчого Хреста Господнього. ФОТО

26 вересня 2020 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Всенічне бдіння у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Його Преосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, священники кафедрального собору та гості у священному сані.

Богослужіння напередодні Воздвиження носить особливий зміст, оскільки звичний полієлей на утрені звершується у вівтарі. Кульмінацією Всенічного бдіння є винесення на центр храму Животворчого Хреста Господнього.

Ця частина Богослужіння є згадкою про віднайдення Хреста, на якому був розіп’ятий Спаситель. Подія трапилась у 326 році в місті Єрусалимі. Сам чин Воздвиження було встановлено вже після віднайдення Святині. На прохання численних вірян, які бажали хоча б побачити Хрест Господній, святитель Макарій, Патріарх Єрусалимський встав на підвищення і почав підіймати Хрест до гори, благословляючи Ним усіх присутніх.

Вас може зацікавити

Керуючий єпархією звершив Всенічне бдіння напередодні 34-ої Неділі після П’ятидесятниці

Редактор Головний

НЕОЧІКУВАНИЙ ПОВОРОТ У СПРАВІ ПРО ВИСЕЛЕННЯ СВЯЩЕННИКА

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив читання повного Великого канону прп. Андрія Критського у кафедральному соборі

Редактор Головний