4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Напередодні Воздвиження Хреста Господнього архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння з особливим чином

26 вересня 2020 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста у Хрестовоздвиженському храмі Луцька. 

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь, клірики парафії та гості у священному сані.

Під час великого славослов’я Архіпастир виніс Хрест посеред храму та звершив чин Воздвиження.


Свято Воздвиження встановлене Церквою на згадку про віднайдення Хреста Господнього у IV столітті. У VII столітті зі спомином про віднайдення Хреста була з’єднана інша подія – повернення древа Животворящого Хреста Господнього з перського полону. Це відбулося 14 вересня 628 року (27 вересня за новим стилем). Таким чином, у святі цього дня з’єдналися два спомини: про знайдення Хреста Господнього і про повернення його з полону. Крім цього, богослужбові тексти свята нагадують вірним про страждання і смерть Господа, які Він витерпів на Хресті заради нашого спасіння.


Вас може зацікавити

Напередодні Різдва Предтечі Господнього Іоанна архієпископ Нафанаїл звершив Всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Загинув у бою на Донеччині: на Маневиччині клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

При Свято-Покровському храмі провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Редактор Головний