20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Волинська єпархія Новини

Єпископ Афанасій відвідав біблійний конкурс “Екзегети ВДС 2021”

До складу журі конкурсу увійшли вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Герман), ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський), який, до слова, викладає саме Священне Писання Нового Завіту, проректор ВДС з навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), проректор ВДС з виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич), викладач патрології архімандрит Ілля (Вишневський) та викладач Священного Писання Нового Завіту протоієрей Степан Ярема. Ведучим конкурсу став викладач ВДС ієрей Павло Чамахуд.

Перед початком заходу вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Герман) закликав на присутніх Боже благословення і побажав плідно і з духовною користю провести цей біблійний конкурс.

Учасники біблійного брейн-рингу “Екзегети ВДС 2021” були поділені на три команди по чотири учасника в кожній. Так, в ході першого завдання вони повинні були презентувати назву та емблему своєї команди, а також своєрідний “девіз”, яким була цитата з Євангелія. При чому під час презентації команди могли здобути перші три бали. До слова, до складу кожної команди входили чотири студенти з І по IV курс ВДС відповідно, отож сили учасників були рівні.

“Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного” (Мф. 5:16) – таку цитату з Євангелія обрали своїм девізом учасники команди “Світло” Михайло Северенюк (IV курс), Богдан Турумкулов (ІІІ курс), Ілля Воронюк (ІІ курс) і Степан Сенчук (І курс).

Команда “Дорогоцінна перлина” до складу якої увійшли Андрій Вознюк (IV курс), Василь Гречковський (ІІІ курс), Михайло Свистун (ІІ курс), Георгій Зинюк (І курс), своєю чергою, обрала собі цитату: “Цє є життя вічне, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і посланого Тобою Іісуса Христа” (Ін. 17:3).

А Владислав Годунко (IV курс), Володимир Іванчук (ІІІ курс), Павло Горбовий (ІІ курс), та Максим Клімчук (І курс) назвали свою команду “Воанергес” (арамейською “сини грому”) – йменням, яке, як це відомо з Євангелія, Спаситель дав апостолам Якову та Іоанну синам Зеведея (Мк. 3:17). А девізом їх стали слова Спасителя: “Ось Я посилаю вас, як овець поміж вовків: отже, будьте мудрі, як змії, і лагідні, як голуби” (Мф. 10:16).

В ході першого завдання командам по черзі пропонувалося дати відповідь на одне питання. “Вартістю” правильної відповіді був один бал, а якщо відповідь була неправильною, то право відповісти і заробити черговий бал надавалося іншій команді. Усього питань було 5, а на роздуми учасники турніру мали 30 секунд.

В ході другого завдання ведучий задавав командам 10 питань, які вартували по 2 бали. Після кожного питання лунало слово «час». Команда, яка перша вмикала настільну лампу після цього слова, мала право для відповіді. Якщо відповідь була неправильною – право відповіді отримувала та команда, яка увімкнула лампу першою.

Питання, на які учасникам пропонувалося відповісти в ході цих двох конкурсів, стосувалися євангельської історії і були доволі цікавими і вимагали гарного знання Нового Завіту. Так, до прикладу одним з питань було: “З якою твариною порівняв Ісус Христос царя Ірода?”, і щоби правильно відповісти на нього треба було згадати місце з Євангелія від Луки: “в той день прийшли деякі з фарисеїв і говорили Йому: вийди і віддалися звідси, бо Ірод хоче вбити Тебе. І сказав Він: підіть і скажіть цій лисиці: ось виганяю бісів і звершую зцілення сьогодні і завтра, і третього дня закінчу” (Лк. 13:31-32). Деякі відповіді стосувалися тих деталей, знати яких можна лише за умови уважного та неодноразового читання Євангелія, а саме за цієї умови можна було згадати, що за порадою воскреслого Спасителя, апостоли витягли з Генісаретського озера 153 рибини (Ін. 21:11).

Під час четвертого завдання екзегети ВДС повинні були у хронологічні послідовності розташувати запропоновані їм 15 подій з Євангелія. Вартувала одна правильна відповідь 1 бал, а та команда, яка першою виконувала завдання могла отримати додаткових 3 бали.

А в останньому конкурсі – “Битва капітанів” зійшлися капітани команд студент IV курсу Михайло Северенюк (“Світло”), студент ІІ курсу Павло Горбовий (“Воанергес”), та студент IV курсу Андрій Вознюк (“Дорогоцінна перлина”). Кожному капітану пропонувалося вгадати одного євангельського персонажа. Для допомоги їм пропонувалося 10 підказок, “вартість” яких була від 10 балів (одна підказка) до 1 балу (десять підказок). Отож, найбільше балів мав можливість вгадати той, хто швидше вгадає про якого персонажа йдеться у натяках ведучого.

В результаті конкурсу перше місце здобула команда “Воанергес”, друге – команда “Світло”, а третє – команда “Дорогоцінна перлина”.

Варто зауважити, що семінаристи продемонстрували доволі гарне знання Євангелія, про що свідчили їхні відповіді.

Насамкінець, вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Герман) подякував ректору ВДС архімандриту Євменію (Михалевському) за організацію цього чудового біблійного вечора, а студентам ВДС – за участь у ньому. Владика також побажав студентам семінарії Божого благословення і помочі у вивченні Сявщенного Писання, а також подарував пам’ятні подарунки.

Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

У день пам’яті свт. Миколая православна громада с. Смолигів молитовно відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

У Неділю 9-ту після П’ятдесятниці архієпископ Нафанаїл очолив Літургію у Хрестовоздвиженському храмі Луцька

Редактор Головний

До уваги абітурієнтів 2020 року: Волинська духовна семінарія запрошує на навчання

Редактор Головний