8.7 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Запитання священнику

Які професії заборонено поєднувати зі священним саном?

Бувають священики-лікарі, священики-співаки, священики-будівельники і навіть священики-актори. Чи є професії, які не можна поєднувати з священним саном?

Тарас Кобзар

Відповідає секретар Синодальної Літургійної Комісії УПЦ протоієрей Димитрій Гарчук:

– Це питання хвилює багатьох церковних людей. Клірикам канонами дозволяється продаж виробів власних рук, але інші види торгівлі видаються несумісними зі священством, так само як і адвокатський захист приватних інтересів у судах та в інших правовідносинах. Також священнослужителям допустимо викладання в державних або муніципальних навчальних закладах, робота на державних підприємствах або в державних установах в якості робітників, інженерів, технічних працівників і на подібних посадах.

Забороняються ж духовенству види професійної діяльності, при яких можливо пролиття крові, виникає необхідність носіння і застосування зброї (військова служба), державна служба в органах виконавчої влади, виконання суддівських обов’язків і всяка взагалі професійна участь у діяльності державних судів, прокуратури, в установах, які проводять слідство і дізнання, в будь-яких правоохоронних установах.

Клірикам заборонено займатися власним бізнесом, особливо банківським, кредитним, страховим і всяким лихварством, а також сумнівна з моральної точки зору зайнятість: у гральних закладах, казино, барах та інших.

Служіння священнослужителя несумісне з акторством, з професією танцюриста або світського сценічного співака.

Лікарська діяльність і професійне заняття спортом для клірика викликають сьогодні широку дискусію в церковному суспільстві.

Повторюся, питання, яке Ви поставили, сьогодні актуальне для Церкви. Тому комісією Міжсоборної присутності з питань церковного управління і механізмів здійснення соборності в Церкві на виконання доручення президії Міжсоборної присутності від 28 січня 2015 року розроблений проект документа «Професії, сумісні і несумісні зі священством».

До 2 травня 2021 року збиралися коментарі з цього проекту. Очікуємо соборних постанов.

Джерело

Вас може зацікавити

Прот. Валентин Довмат молитовно відзначив 60-річний ювілей

Редактор Головний

18 грудня – Преподобного Савви Освяченого

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) – Як перемогти пристрасть?

Редактор Головний