16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Новини Проповіді УПЦ

Як жити серед інших за вірою людей? – Митрополит Онуфрій

Важливо завжди бути людиною: нікого не зраджувати і нічого не просити, а просити тільки в Бога — милості.

Про це у своїй проповіді сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Свята рівноапостольна княгиня Ольга нагадує нам, що ми живемо в різноманітному суспільстві. Є різні люди: є люди — одновірці наші, є люди, які вірять по-іншому, є люди, які атеїсти, є взагалі сатаністи тощо. І ми живемо серед цієї різноманітності людських поглядів, людського духовного устрою. А св. кн. Ольга дала нам приклад того, як можна жити в такому суспільстві», — зазначив Предстоятель.

За словами Блаженнішого владики, існує такий закон, що дозволяє людині жити в будь-якому суспільстві та будь-якому оточенні. «Просто завжди треба бути людиною: нікого не зраджувати і нічого ні в кого не просити. Просити треба тільки в Бога, просити милості, щоб бути спасенним, жити у вічному Царстві Христа, яке Бог приготував для створення людини і заради якого людина була створена Богом», — підкреслив Владика.

При цьому Митрополит Онуфрій зауважив, що «свята княгиня Ольга називається рівноапостольною тому, що вона звершувала труди, рівні трудам святих апостолів, — труди просвіти нашого народу Святою Християнською вірою».

Водночас Архіпастир нагадав, що сама рівноапостольна княгиня Ольга, прийнявши Хрещення, «жила серед різних людей, та свято зберігала чистоту Святої Православної віри».

«Значущий сплеск Християнської віри відбувся саме за часів св. кн. Ольги, яка була мудрою жоною, була мужньою, красивою і благородною жінкою, — додав Його Блаженство. — …Вона жила серед різних людей — одні йшли по її стопах, інші йшли своєю дорогою, але те, що не було гонінь на християн, не було утисків віри християнської, говорить нам, що тут, на нашій землі, Православну віру добре знали і мали певний досвід християнського життя».

Насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх молитися святій княгині Ользі, щоб «вона своїм предстательством перед Богом допомагала нам жити в цьому різноманітному світі і берегти чистоту Святої Православної віри».

Вас може зацікавити

Усі випробування перемагає лише той, хто ввіряє себе Богові – Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Редактор Головний

Єпископ Афанасій у день пам’яті прп. Іова співслужив наміснику Почаївської обителі. ФОТО

Редактор Головний

Проповідь у неділю другу Великого посту

Редактор Головний