5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Як постувати під час війни та лих

Бог не вимагає від людини посту заради самого посту.

Про це сказав викладач Київської духовної академії диякон Андрій Музольф.

«Багато священиків і духовників дозволяють в особливих ситуаціях порушувати або послаблювати піст, пояснюючи таку практику тим, що в подібних умовах не варто вибирати між тими чи іншими продуктами. Крім того, всі розуміємо, що Бог дивиться не на зовнішнє, а на внутрішнє, на те, що в людини відбувається у серці та душі. І Він бачить, з яким серцем людина порушує піст, чому вона так робить», – сказав отець Андрій.

Він звернув увагу, що якщо в зоні досяжності просто ніякої іншої їжі, крім скоромної, нема, – це одне, а якщо тільки тому, що людина знає, що під час усіляких лих можна порушити піст, і користується цим, спеціально купуючи в супермаркетах скоромну їжу – це зовсім інше.

«При цьому з майже двохтисячолітньої історії Церкви не знаємо жодного прикладу, коли піст – але лише справжній піст – нашкодив би людині. Навіть навпаки: є безліч прикладів (і найяскравіший з них – старозавітна Ніневія), коли піст покращував становище не лише конкретної людини, а й усього суспільства загалом», – додав викладач КДАіС.

Диякон Андрій Музольф зазначив, що Бог не вимагає від людини посту заради самого посту.

«Піст – це не просто стриманість. У справжнього посту є глибші цілі. На думку святих отців, піст не що інше, як шлях людини до Бога. Людину, яка колись відпала від свого Творця, але усвідомила плачевність свого занепалого стану і всіма силами душі захотіла повернутися до Нього.

Святитель Іоанн Златоуст каже, що Бог, по суті, вимагає від нас посту не просто для того, щоб ми перебували, не вживаючи їжу, але і для того, щоб, віддаляючись від життєвих справ, вживали весь вільний від них час на заняття духовні», – пояснив він.

На завершення викладач КДАіС зазначив, що про це потрібно пам’ятати, коли перед нами постає питання: постувати чи таки порушити піст. «Але, як уже було сказано, якщо людина вибере перше, навряд чи Бог її за це покарає», – наголосив отець Андрій.

Вас може зацікавити

10 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Зі сльозами на очах, скорботою та біллю: У Вишневі поховали захисника Петра Гаражджука, який загинув за Україну

Редактор Головний

29 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний