23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Візит на Волинь дав змогу побачити помилку, якої допустився Патріарх Варфоломій, – клірик Православної Церкви Кіпру

З нагоди освячення храму на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії у селі Раків Ліс Олексіївського благочиння, на Волинь прибув клірик Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій (Бакопулос), настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього у селі Аска (Кіпр), а також секретар Тамасосської й Оринійської єпархії Кіпрської Православної Церкви.

Зазначимо, що митрополит Ісая, керуючий Таммассоською та Оринійською єпархією, є одним із семи єпископів Кіпрської Православної Церкви, які незважаючи на позицію Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви архієпископа Хризостома ІІ, підтримують позицію саме канонічної Української Православної Церкви та її Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Супроводжував священнослужителя та був його перекладачем заступник Відділу зовнішніх церковних зв’язів УПЦ прот. Миколай Данилевич.

До слова, два роки тому ієрарх Кіпрської Церкви перебував з офіційним візитом на Волині, з метою перевірити, чи відповідає дійсності інформація щодо захоплення храмів УПЦ. Переконавшись у всьому на власні очі, пообіцяв, зокрема, православним мешканцям села Раків Ліс приїхати і на освячення нового збудованого храму.

Тож нині, 14 вересня 2021 року, архімандрит Нектарій розділяв радість освячення храму разом з гонимою громадою. Вже опісля він разом із вікарієм Волинської єпархії, єпископом Камінь-Каширським Афанасій відвідали також і гонимі громади сіл Брониця та Нуйно.

Так, у Брониці зустрілися із настоятелем парафії ієреєм Назарієм Приймаком та прихожанами храму. Священнослужитель звернувся до присутніх зі словом настанови. Зокрема, розповів, яким має бути євхаристичне життя для вірних Христової Церкви. Опісля архімандрит Нектарій оглянув недільну школу, яку облаштували на місці тимчасового храму, та подарував ікону Іоанна Милостивого.

Відвідали волинські гості, як і два роки тому, і гониму громаду села Нуйно. Там теж уже є новозбудований храм, щоправда не всі ремонтні роботи завершені, тож він ще не освячений.

Архімандрит Нектарій і тут звернувся до вірян зі словом настанови та розповів, як православним християнам слід переносити всі послані скорботи і випробування. На згадку про зустріч подарував ікону Андрія Первозванного, привезену з Кіпру, а також роздав маленькі благословенні іконки.

Завершуючи свій візит на Волинь, архімандрит Нектарій та прот. Миколай Данилевич, а також, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, єпископ Камінь-Каширський Афанасій відвідали Волинську духовну семінарії та зустрілися з ректором закладу, його викладачами і студентами.

Архімандрит Нектарій розповів про те, що таке священство і чому слід мати до нього покликання. Також він окремо зупинився на темі місіонерського служіння для молоді.

Розмова тривала близько 2 годин, однак втоми не відчував жоден з присутніх. Зустріч виявилася такою, про яку кажуть: на одному подиху. На завершення архімандрит Нектарій роздав присутнім на благословення іконочки та пообіцяв, що ця зустріч не остання.

«Ви повинні знати, що – на правильному шляху. Тому тримайтеся істинної канонічної Української Православної Церкви, вашого Предстоятеля Митрополита Онуфрія і ваших єпископів… Я був у цих ваших селах, де люди втратили свої храми, бачив їхній біль, і це дає змогу побачити, яку помилку зробив патріарх Варфоломій», – підсумував архімандрит Нектарій.

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 14-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив Божественну літургію з нагоди 20-ої річниці освячення храму у с. Ставок

Редактор Головний

Волинська єпархія організовує паломницькі поїздки у жовтні

Редактор Головний