16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Відео Волинська єпархія Всі новини Фото

Архієпископ Нафанаїл освятив храм у с. Раків Ліс, побудований замість захопленого. ОНОВЛЕНО

14 вересня 2021 року, у день церковного новоліття, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл  звершив чин освячення храму та першу Божественну Літургію у храмі на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Раків Ліс Олексіївського благочиння. 

Цього дня Високопреосвященнішому владиці співслужили вікарій єпархії, єпископ Камінь-Каширський Афанасій, клірик Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій (Бакопулос), заступник Відділу зовнішніх церковних зв’язів УПЦ прот. Миколай Данилевич, а також благочинний округи прот. Богдан Андрійчук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель храму прот. Ростислав Сіжук, клірики єпархії та гості у священному сані.

На Малому вході керуючий єпархією відзначив настоятеля храму високою церковною нагородою – митрою.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Опісля Божественної літургії архієпископ Нафанаїл звернувся до усіх присутніх з вітальним словом.

Своєю чергою, слова підтримки вірянам висловив і архімандрит Нектарій, який, до слова, у червні 2019 року уже перебував з візитом в селі Раків Ліс, аби підтримати гониму громаду.

“Рівно два роки тому я приїхав у ваше село, щоб побачити вас, відчути вашу біль, коли у вас забрали храм. У вас не було можливості жити повноцінним літургійним життям. Сьогодні я поруч з вами, я приїхав з Кіпру, щоб розділити радість від створення цього прекрасного храму… Христос з нами, і нехай він підтримає вас на вашому християнському шляху і нехай дасть завжди вашому життю радість та мир”, – сказав присутнім архімандрит Нектарій.

Також клірик кіпрської Церкви привіз громаді у подарунок ікону святого Димитріана та набір для святої Євхаристії.

Архієпископ Нафанаїл щиро подякував кіпрському священнику за вітання та подарунки.

“Особливо у наших серцях відгукнулося те, що з далекого Кіпру отець Нектарій прибув, щоб розділити з нами нашу радість”, – підкреслив владика.

Довідково: православна громада села Раків Ліс однією з перших в області була незаконно перереєстрована у ПЦУ. Після того, як колишній настоятель Свято-Благовіщенського храму прот. Миколай Смолярчук разом з частиною релігійної громади перейшов під юрисдикцію ПЦУ, указом владики Нафанаїла від 22 лютого 2019 року він був заборонений у служінні.

Громада УПЦ, очолив яку новий настоятель прот. Ростислав Сіжук, була позбавлена доступу до храму та молилася у пристосованому приміщенні. Новий храм православні віряни села Раків Ліс збудували всього за 7 місяців. 

Вас може зацікавити

2 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у день престольного свята Свято-Покровського храму Луцька

Редактор Головний

Напередодні свята Введення архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний