14.4 C
Lutsk
Четвер, 24 Вересень, 2020
Волинська єпархія Новини

Вікарний архієрей очолив святкову вечірню напередодні Благовіщення у Михнівському монастирі. ФОТО

7 квітня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Цього дня згадується євангельська подія, коли архангел Гавриїл з’явився Діві Марії та повідомив Їй, що від Неї має народитись Месія – Христос-Спаситель.

Пресвята Діва тоді мешкала у місті Назарет, де про Неї піклувався Йосип-обручник. «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся Благодатна! Господь з Тобою. Благословенна Ти між жонами! Вона ж, побачивши його, знітилась від слів його і думала, що б це було за вітання. І сказав Їй ангел: не бійся Маріє, бо Ти отримала Благодать у Бога. І ось зачнеш у лоні і народиш Сина, і даси Йому ім’я Іісус. Він назветься Сином Всевишнього, і дасть Йому Господь престол Давида батька Його.

Марія ж сказала: як це буде, коли я чоловіка не знаю? Ангел відповів: Дух Святий найде на тебе і сила Всевишнього осінить Тебе, тому і народжене святе назветься Сином Божим», – оповідає Євангеліє від Луки.

Це свято має велике богословське значення, адже згадується подія, коли відбулось втілення Другої Особи Святої Трійці – Бога-Сина, Який, ставши Людиною, прийшов у світ, щоб спасти рід людський. Про це говорить і тропар свята – «Днесь спасенія нашего главізна, і єже от віка таінства явленіє: Син Божий Син Діви биваєт і Гавріїл благодать благовіствуєт. Тем же і ми  с ним Богородиці возопіїм: Радуйся, Благодатная, Господь с Тобою

Напередодні цього великого свята урочисту Всенічну у Свято-Стрітенському  Михнівському жіночому монастирі, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, очолив вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій. Йому співслужили клірики обителі.

Вас може зацікавити

У Волинській єпархії відзначили день православної молоді. ФОТО

Редактор Головний

У неділю 19-у після П’ятидесятниці Архіпастир звершив Божественну літургію у селі Клітицьк. ФОТО

Редактор Головний

Священики  Цуманського благочиння передали освячені плоди для засуджених

Редактор Головний