10.8 C
Lutsk
Субота, 27 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Важко уявити щось, що більш відштовхувало б людей від Церкви, ніж негідна поведінка духовенства і вірян, – митр. Антоній (Паканич)

На початку Різдвяного посту варто поговорити про поведінку в соціальних мережах.

Дивовижний вплив на людей дають соцмережі. Вони створюють ілюзію дуже близького спілкування. Настільки близького, що в людях, які, здавалося б, майже, а то і зовсім незнайомі, починає проявлятися фамільярність, невластива в реальному спілкуванні.

Справді, ми ж на вулиці або в транспорті не вважаємо нормальним втручатися в чужі розмови, провокувати суперечки і скандали. А ось в якому-небудь Фейсбуці – запросто.

Спілкування в соцмережах зі сторони часто виглядає як застільна бесіда в супроводі алкоголю. Інакше важко пояснити і вільність в обігу, і раптові не зовсім адекватні емоційні спалахи, і часте лихослів’я.

І адже це не тільки в середовищі невіруючих. І віруючі люди теж дуже часто втрачають контроль над власними словами. Але найнеприємніше, що до такого ж недуга схильні навіть деякі ченці, в тому числі і в священному сані.

Важко уявити щось, що більш відштовхувало б людей від Церкви, ніж негідна поведінка духовенства і віруючих. Але якщо в звичайному житті це явище не так поширене, то інтернет створює зовсім інше враження.

І коли ж, як не в піст, варто згадати, що ми Самим Господом покликані до стриманості в словах: «Кажу ж вам, що за всяке пусте слово, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь в день суду: бо від слів своїх виправдаєшся, і від слів своїх засудишся» (Мф. 12:36–37).

Що ж робити в такому випадку? Чи йти повністю з соцмереж хоча б на час посту? А як бути, якщо робота пов’язана з постійним перебуванням в мережі Інтернет?

Тут вже все залежить від самої людини і її самоконтролю. Варто і з духівником порадитися. Комусь явно потрібно відключитися від мережі, можливо, і на тривалий час. Комусь слід обмежити своє перебування в них. Також нам допоможе молитва перед кожним виходом в мережу. Адже ми молимося перед початком будь-якої справи особливою молитвою, молимося і перед виходом з дому. А відвідування мережі Інтернет – це теж своєрідний «вихід з дому». Чому б не помолитися перед цим? Також, створюючи кожен пост, кожен коментар, не варто поспішати, важливо зробити паузу, хоча б на кілька секунд, і перехреститися. І це напевно захистить і нас, і наших ближніх від багатьох необдуманих слів і неприємних ситуацій.

Записала Наталя Горошкова

Джерело 

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі звершили панахиду за загиблими внаслідок ракетного удару лучанами

Редактор Головний

Любов – якість, яка змінює світ: проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Матфея

Редактор Головний

У день Навечір’я Богоявлення єпископ Афанасій очолив богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний