6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Загальноцерковні Новини

«Українське питання» може вирішити тільки Всеправославний Собор, – ієрарх ЕПЦ

Митрополит Кіфірський Серафим вважає, що втручання політиків у справи Церкви створило серйозну церковну проблему, яку може вирішити тільки Всеправославний Собор.

16 листопада 2019 року грецьке інтернет-видання «Oukraniko» опублікувало звернення ієрарха Елладської Православної Церкви митрополита Кіфірського і Антикіфирського Серафима, в якому він закликає вірних молитися за єдність Церкви й засуджує тиск політиків у зв’язку з визнанням ПЦУ, – передає СПЖ.

Грецький архієрей пише, що єдність Церкви «стрясається після визнання автокефалії нової Церкви», яку вважає «розкольницькою, крамольною і тиранічною».

Він засуджує «нестерпний тиск, який чиниться впливовими політичними силами на церковних лідерів» Помісних Автокефальних Православних Церков, які, таким чином, виконують «волю кесаря, а не Триєдиного Бога».

Наслідком цього є «кричуще порушення священних канонів, втручання в нормальний порядок нашої Церкви і серйозна церковна проблема, яка може бути вирішена тільки за допомогою Всеправославного Собору».

Він закликає відновити мир, стабільність і єдність «мученицького духовенства і народу Української Православної Церкви під керівництвом Блаженнішого Митрополита Онуфрія».

Читати також: Митрополит Лімассольський підтвердив, що визнає в Україні лише УПЦ

Вас може зацікавити

Архієреї Волинської єпархії звершили молебень перед початком будівельних робіт у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Здобував Перемогу – повернувся “на щиті”: клірики єпархії у день Різдва Христового звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

Православна громада села Раків Ліс відзначила перше престольне свято. ФОТО

Редактор Головний