2.9 C
Lutsk
Вівторок, 10 Грудень, 2019
Загальноцерковні Новини

«Українське питання» може вирішити тільки Всеправославний Собор, – ієрарх ЕПЦ

Митрополит Кіфірський Серафим вважає, що втручання політиків у справи Церкви створило серйозну церковну проблему, яку може вирішити тільки Всеправославний Собор.

16 листопада 2019 року грецьке інтернет-видання «Oukraniko» опублікувало звернення ієрарха Елладської Православної Церкви митрополита Кіфірського і Антикіфирського Серафима, в якому він закликає вірних молитися за єдність Церкви й засуджує тиск політиків у зв’язку з визнанням ПЦУ, – передає СПЖ.

Грецький архієрей пише, що єдність Церкви «стрясається після визнання автокефалії нової Церкви», яку вважає «розкольницькою, крамольною і тиранічною».

Він засуджує «нестерпний тиск, який чиниться впливовими політичними силами на церковних лідерів» Помісних Автокефальних Православних Церков, які, таким чином, виконують «волю кесаря, а не Триєдиного Бога».

Наслідком цього є «кричуще порушення священних канонів, втручання в нормальний порядок нашої Церкви і серйозна церковна проблема, яка може бути вирішена тільки за допомогою Всеправославного Собору».

Він закликає відновити мир, стабільність і єдність «мученицького духовенства і народу Української Православної Церкви під керівництвом Блаженнішого Митрополита Онуфрія».

Читати також: Митрополит Лімассольський підтвердив, що визнає в Україні лише УПЦ

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію з нагоди 10-річчя освячення храму у селі Мостище. ФОТО

Священники Волинської єпархії вшанували розстріляних в’язнів Луцької тюрми

До дня Хрещення Русі телеканал «NewsOne» проведе телемарафон. ВІДЕО