8.5 C
Lutsk
Четвер, 25 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

У яких випадках потрібно соборуватися

Згідно з Катехізисом таїнство Соборування або Єлеосвячення є Таїнство, в якому при помазанні тіла єлеєм закликається на хворого благодать Божа, що зцілює немочі душевні та тілесні.

Про це розповів викладач Київської духовної академії диякон Андрій Музольф.

«Саме визначення Таїнства вже показує, у яких випадках до нього долучаються: якщо людина має ту чи іншу неміч. Звичайно ж, можна сказати, що кожна людина через гріхопадіння несе в собі неміч, оскільки людська природа вражена тлінням і смертністю. Але в Апостольському посланні, яке читається під час звершення Таїнства і яке є найяскравішим свідченням про практику звершення Соборування в Стародавній Церкві, святий апостол Іаків каже: «Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвiтерiв Церкви i нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в iм’я Господнє. I молитва вiри зцiлить недужого i пiдведе його Господь» (Іак. 5:14–15), – сказав отець Андрій.

Викладач КДАіС навів слова преподобного Никодима Святогорця: «Якщо хтось із вас хворий і лежить на одрі, і через свою хворобу не може молитися чи оспівувати Людинолюбця Бога, то й тоді не належить недбати про божественні піснеспіви та молитви. Хай не буде такий непричетний, духовній праці, яку шукає в хворобі Благий Бог, щоб послати Свою допомогу, але нехай піклується закликати посередників до Бога, пресвітерів церковних, тобто ієреїв чи архієреїв, які приносять Богу чисту жертву хвілення».

Диякон Андрій Музольф зазначив, що, отже, хворі, про яких говорить Писання, є тими, хто не може самостійно прийти до Церкви, щоб брати участь у спільній молитві. «А якщо людина може прийти в храм Божий, тоді незрозуміло значення Таїнства Єлеосвячення, яке звершується над нею», – додав він.

«Слова апостола «нехай покличе» з наведеної вище цитати вказують на те, що хвороба має бути досить важка, а слово «підведе» говорить про те, що хворий, через свою хворобу, лежить. У чинопослідуванні Таїнства ми зустрічаємо такі звернення і вирази, як «стражденний», «недужий», «гіркі хвороби». А значить, аргументація тих, хто каже, що «зараз усі на щось хворі, здорових людей практично немає», і якою вони намагаються виправдати колективну участь людей у зазначеному Таїнстві, може бути розцінена як лукавство», – пояснив викладач КДАіС.

Джерело 

Вас може зацікавити

Загинув понад рік тому, а поховали тільки нині: на Волині попрощалися із полеглим воїном

Редактор Головний

31 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чи можна носити хрест, на якому не зображено Розп’яття

Редактор Головний