9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Громада Свято-Іллінського храму, що будується у Камені-Каширському, відзначила престольне свято. ФОТО

Перше престольне свято храму Каменя-Каширського, котрий будується

2 серпня Українська Православна Церква молитовно вшановує пам’ять пророка Божого Іллі, ревного проповідника істинної віри в єдиного Бога.

Цей день є особливим для прихожан храму Святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського. Цього року, після багатьох випробовувань та поневірянь, яких довелося пережити парафіяльній громаді, розпочалося зведення нового величного собору на честь цього дивного угодника Божого. Дякуючи Милосердному Господу, жертводавцям, парафіянам та всім небайдужим до храмобудівництва, у спорудженому нижньому приділі майбутнього Свято-Іллінського собору  з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла відбулося урочисте богослужіння, котре очолив місцевий настоятель – благочинний Камінь-Каширського округу протоієрей Стефан Михалюк, якому співслужили клірик храму протоієрей Владислав Михалюк та запрошені на молитовні урочистості священнослужителі.

Після співу молитви “Отче наш” зі словом проповіді до сотень богомольців, які знаходилися в храмі та на церковному подвір’ї, звернувся настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла села Підцир’я протоієрей Сергій Михалюк. Священник нагадав усім присутнім слова старозавітного пророка та псалмопівця царя Давида: “Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі” (Пс. 126:1), та закликав у всьому покладатися на Милість Господню, при цьому використовувати всі можливості для сприяння будівництву Дому Божого, котрий буде духовною та архітектурною окрасою не тільки Каменя-Каширського, а й всього Поліського краю.

Завершилася Божественна Літургія, і процесія Хресного ходу рушила навколо храмового будівництва. Священники разом з прихожанами та гостями престольного свята з молитвою на устах просили в святого пророка Іллі духовного сприяння в тому, щоб в скорому часі засяяли золотом куполи нового Свято-Іллінського собору, котрий своїм церковним дзвоном буде скликати до єднання з Богом прийдешні покоління православних Камінь-Каширців.

Настоятель протоієрей Стефан зі сльозами на очах дякував усім присутнім за молитовну та матеріальну підтримку та закликав у всьому покладатися на Промисел Божий, Який є благим та досконалим для всіх, хто повністю довіряє своє життя Милосердному Творцю. Благочинний також нагадав, що святий пророк Ілля жив за 900 років до Різдва Христового, у той важкий час, коли його народ, залишивши істинного Бога, впав в ідолопоклонство.

Пророк Ілля був ревним поборником істинної віри і благочестя. Він викривав правителів і народ, які ухилились в язичництво. Палкими були проповіді й заклики пророка Іллі. Цар ізраїльський Ахав і особливо дружина його цариця Ієзавель розпочали гоніння на пророка, хотіли його умертвити. Святий пророк відійшов у пустелю і перебував там у молитві та скорботі. Інколи скорбота доходила до відчаю, і тоді пророк просив у Бога для себе смерті. Але, пройшовши через найважчі випробування, він був ще більше звеличений і прославлений.

Сьогодні, говорив отець Стефан, ми вшановуємо ревнителя слави Божої, людину, яка мала непохитну віру в Бога і безмежну надію на Нього, тому маємо дерзновіння молитовно просити святого пророка Іллю, щоби його заступництвом, Господь допоміг усім православним християнам зберігати чистоту віри та бути гідними синами й дочками Небесної Вітчизни – Царства Божого, а також добрими громадянами земної Батьківщини.

Вас може зацікавити

Напередодні 5-ої річниці служіння на Волині архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння

Редактор Головний

Свята Лавра, заснована прп. Антонієм, має належати Церкві й православним людям, – Предстоятель

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл звершив читання другої частини покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний