18.3 C
Lutsk
Неділя, 8 Вересень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

У світі зла, неправди і беззаконня завжди знаходьмо добре слово: проповідь у день пам’яті сщмч. Мокія

Во імʼя Отця, і Сина, і Святого Духа!

Христос Воскрес!

У святі дні Світлого Христового Воскресіння духовне піднесення нашого православного люду переживає у молитві. Споконвічна любов до Бога, який переміг смерть і подарував нам життя,  відкриває двері у майбутнє! Церковне вчення про церкву, заповіді і життя святих завжди брало за основу Господнє слово «Спочатку було Слово, і Слово було в Бога, і слово було Бог» (Євангеліє від Іоана!)

Цим словам навчаємося ми, і навчалися древні християни, одним із яких є прославлений Церквою свмч.Мокій. Жив цей святий за часів імператора Діоклетіана. Мав в собі велику віру і старався своїм служінням догодити Христу, прислухаючись до слів ап. Павла «Віра без діл мертва є»

В часи гонінь на християн угодник Божий навчав людей, що «Бог є любов» (Євангеліє від Іоана) і всяким чином пробуджував у людях почуття духовності. Переживаючи час, коли люди поклонялися язичницькому Богу «Бахусу», який за вченням язичників був Богом виноробства, і люди, святкуючи ці дні, вживали над міру вина. Спочатку це все виглядало, як служіння своєму богу, а потім перетворювалося на всезагальний сором і безчестя.

Людям того часу подобалося провадити таке служіння, тому що вони жили вільно від закону совісті і моралі, і завжди могли перекинути відповідальність на богів і владу, яка це просувала. В той час жили люди по різному і в різних умова, так як ми в своєму сьогоденні.

Ті, хто говорив і говорить правду, завжди були не угодні одним або іншим. Але правда Господня у серці святого Мокія горіла вогнем могутності, неодноразово звертався він до людей: «слухайте ,о заблудші прельщенні», до яких пір ви будете іти до своєї погибелі.

Це звернення є актуальним і для нас в наші складні часи. Завжди навчаючи істині, якій противиться лукавий, ми наражаємо себе на небезпеку бути відкинутими від сучасного суспільства, в якому  звикли жити. Ми пристосувалися жити комфортно, переміщаючись з одного світу церковного життя у повсякдення, в якому так багато того, що нам подобається і ми не спішимо відмовлятися від цих благ, пояснюючи це тим, що життя не стоїть на місці.

Дивлячись на проповідь правди сімʼї Мокія, бачимо, що багато людей увірували, але багато лишилося вірних тим, хто проповідував гріх і неправду, бо сильний і солодкий є гріх.

Неодноразово в нашому суспільстві ми чуємо слова, що за все треба платити і воістину так було, є і буде. Сщмч. за проповідь істини заплатив велику ціну – своє життя – переконливо знаючи, що говорив правду, був вірним Богові до кінця і за це Всевишній прославив його!

Тому-то, дорогі браття сестри, у світі зла, неправди і беззаконня завжди знаходьмо добре слово,  добрий приклад віри у образі святих мучеників, прославляймо їх подвиг, продовжуймо їхню справу і,  за словами ап. Павла, «Стійте у правді, яку дарував нам Господь», провідуймо любов, довіряймо Богу і Царство небесне буде нашим. Амінь!

Священник Микола Павельчук,

настоятель Свято-Покровському храму с. Піщане

(Житнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Чому перед Трійцею ми святкуємо батьківську суботу, чи можна цього дня молитися за самогубць та нехрещенних у храмі?

Редактор Головний

15 жовтня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Проповідь у неділю 13-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний