22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Волинська єпархія УПЦ відкрила у Луцьку соціальну їдальню для півтори сотні нужденних

10 лютого 2022 року, у Луцькому територіальному центрі соціального обслуговування відбулося відкриття соціальної їдальні. Відтепер щочетверга, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, близько 150 людей зможуть отримати повноцінне харчування. І головне – що все це для них абсолютно безкоштовно.

Директор установи Галина Шатецька зауважила, що для закладу 150 обідів щотижня, а саме стільки видаватиме їдальня єпархії, – досить велика підтримка.

Соціальна їдальна, організована Волинською єпархією УПЦ, це, певною мірою, відновлення благодійних обідів, котрі були започатковані у 2014 році митрополитом Ніфонтом. Таким чином, лучани, які через певні життєві обставини опинилися у скрутному матеріальному становищі, відтепер щочетверга зможуть скуштувати смачні обіди.

На заході з нагоди відкриття, з благословіння правлячого архієрея, були присутні священнослужителі єпархії – благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та голова Провітницького відділу прот. Валентин Марчук.

Отець Валентин, передаючи благословення та вітання владики Нафанаїла, зауважив: «Волинська єпархія весь час опікується сиротами, воїнами-афганцями, чорнобильцями, діти та людьми з інвалідністю. І ось ми продовжилицей соціальний проект. Це лише початок. Протягом року було організовано близько 80-ти акцій соціального напрямку, близько багато сімей отримали різну допомогу. Сотні сімей отримали продуктові набори, волонтери працюють з 20 громадськими соціальними організаціями, з онкохворими дітками, з нечуючими і незрячими. Господь сказав: «Що ви зробили ближньому, Мені ви зробили». Тому Церква і займається благодійною діяльністю. При співпраці з міською радою, особисто головою Ігорем Поліщук, при сприянні котрого відбулось відкриття столової, ми буде продовжувати творити добрі спорави для блага лучан та волинян».

Також від імені владики о. Валенти подарував Луцькому терцентру копію Волинської ікони Божої Матері.

До слова, за територіальним центром закріплені священики, котрі духовно підтримуватимуть людей, а також волонтери з числа парафіян та студентів Волинської духовної семінарії. На завершення, священики обговорили спільні проекти Волинської єпархії та міської ради в соціальній сфері із заступником директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторією Клімук.

Вас може зацікавити

Раптово зупинилося серце у лікарні: клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

За що діти так люблять табір “Стежина добра”. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеімона

Редактор Головний