24.5 C
Lutsk
Четвер, 28 Вересень, 2023
Волинська єпархія Новини

У Неділю про блудного сина єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Любешові

28 лютого 2021 року, у неділю про блудного сина, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій очолив святкову Божественну літургію у храмі на честь святого благовірного князя Олександра Невського Любешова.

Його Преосвященству співслужили благочинний Любешівського округу, настоятель місцевого храму протоієрей Георгій Поліщук, а також гості у священному сані.

Під час богослужіння було піднесено посилену молитву за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Були також піднесені сугубі молитви за позбавлення від інфекційної хвороби і за здоров’я лікарів.

Після прочитання Євангелія єпископ Афанасій звернувся до вірян зі словом проповіді.

Свята Церква встановила так, що воскресні євангельські уривки, які готують нас до Великого посту, реально показують те, що останні стають першими, а перші – останніми? А все тому, що ціль і головна мета посту – покаяння! Проте каятись може лише та людина, яка визнає свою гріховність. Так, як визнавав і бачив її Закхей, так, як усвідомлював свою неправду митар. Так як це зробив сьогодні блудний син.

Усі ми також дуже часто помиляємось, грішимо, переступаємо через Божі заповіді і подібно до блудного сина втікаємо з «батьківського дому», адже вважаємо себе самостійними. Досить часто через неправильний спосіб життя ми руйнуємо своє здоров’я, тратимо свої сили на те, що нам шкодить, створюємо свої сім’ї, а потім розлучаємось, робимо боляче одне одному. Ми знаходимось на крок від погибелі, і якщо не опам’ятаємось, не прийдемо в себе, не побачимо всю глибину свого падіння, то загинемо для вічного життя. І тому милосердний Господь, який бажає нам спасіння, досить часто більше, ніж ми самі собі його бажаємо, посилає нам різного роду випробування: хвороби, скрутні моменти у житті, «голод», лише з однією метою – щоб ми опам’ятались.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл зустрівся із представниками реабілітаційного центру МАА у Луцьку

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив іконостас та розпис храму в селі Замличі Локачинського благочиння

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, що людину робить святою

Редактор Головний