1.1 C
Lutsk
Неділя, 27 Листопад, 2022
Волинська єпархія Новини Фото

У Луцьку на місці будівництва майбутнього Свято-Миколаївського храму освятили купол та хрест

Святитель Миколай для православних лучан вже упродовж віків є улюбленим святим, адже він є покровителем міста Луцька. З часу, коли у 50-х роках ХІІІ століття, саме заступництвом святого Миколая, Лучеськ був врятований від захоплення монголо-татарами, містяни повсякчасно відчувають особливе покровительство цього угодника Божого.

Існував в Луцьку, свого часу і храм святителя Миколая, розташований у Старому місті, але на початку ХVII століття він зазнав руйнації та більше не відновлювався.

А вже у наші часи, в районі вулиці Володимирської вже сучасного Луцька, була заснована парафія святителя Миколая Мир Лікійського та розпочалося будівництво храму.

Варто зауважити, що будівництво нової церкви йде успішно. І вже невдовзі будівля буде прикрашена куполом. Хрест і купол для майбутнього храму Святителя Миколая з благословення керуючого Волинською єпархією УПЦ єпископа Нафанаїла освятив настоятель парафії протоієрей Валентин Марчук.

Ця знакова подія відбулася в день великого свята Різдва Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна 7 липня, яке цього року припало на воскресний день. По завершенні Божественної Літургії, отець Валентин Марчук звершив чин освячення надкупольного хреста і купола, після чого вірні мали можливість приложитися до освяченого хреста, який прикрашатиме новозбудовану святиню.

“Ми сподіваємося, що вже цими днями купол і хрест будуть підняті і увінчають собою храм, який ми будуємо. Нас усіх вже наповнює невимовна пасхальна радість, яку можна висловити лише одними словами “Христос Воскрес!”, – сказав, у своєму слові до парафіян, протоієрей Валентин Марчук.

Свято-Миколаївська парафія у цій частині міста Луцька, хоч існує віднедавна, але вже стала вагомим православним духовним осередком мікрорайону. Першим настоятелем храму був священик Сергій Новак, другим – священик Миколай Коренга. Найвагоміший вклад в будівництво вніс попередній настоятель голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), а відтепер, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, цей послух несе голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук

Вас може зацікавити

Винагорода за інформацію, яка ідентифікує чоловіка, що погрожував священнику із с. Садів

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив чин погребіння архидияк. Романа (Тюканька)

Редактор Головний

У день Покрову Пресвятої Богородиці православна громада селища Цумань відзначила престольне свято

Редактор Головний