15 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

У кількох благочиннях Волинської єпархії пройшли хресні ходи з молитвою проти поширення вірусної інфекції. ОНОВЛЕНО

У зв’язку з епідемією коронавірусу у Волинській єпархії УПЦ посилено молитви, а священнослужителі, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, звершують хресні ходи задля того, аби недуга оминула наш край. 

Так, у третю неділю Великого посту вулицями Каменя-Каширського відбулася хресна хода з Хрестом Господнім, який свого часу був привезений до Свято-Іллінського храму міста з Єрусалиму та був освячений на Голгофі, де був розіп’ятий Христос-Спаситель.

У зв’язку з запровадженими державою карантинними обмеженнями хода відбувалася автомобілем.

Розпочалася Хресна хода в нижньому приділі храму Святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського. На головних в’їздах у місто звершувалася соборна молитва з проханнями до Господа про подолання згубної пошесті та смертоносної зарази, що поширюється пандемією коронавірусу, також відбувалося окроплення вулиць святою водою.

У понеділок, 23 березня, соборну молитву з проханнями до Господа про подолання згубної пошесті та смертоносної зарази, що поширюється пандемією коронавірусу, звершили й у Горохові.

Хресну ходу звершили з місцешанованим чудотворним образом Цегівської Божої Матері, Животворящим Хрестом Господнім та іншими святинями.

Всі головні в’їзди, виїзди та вулиці своїх населених пунктів, священники Горохівського благочиння УПЦ освятили присутністю цих святинь та окропили Святою водою.

24 березня 2020 року священники Любешівського та Люб’язького благочинь з милості Божої та під покровом Матінки Божої теж звершили молитовний хресний хід з місцешанованою чудотворною іконою Бучинською селами району.

24 березня хресну ходу звершили і священники Білостоцького благочиння Луцького району.

22 березня, в неділю Хрестопоклонну, духовенство Свято-Миколаївського храму м. Ківерці на чолі з благочинним округи прот. Олександром Кондратюком звершило об’їзд навколо міста з Хрестом Господнім та іконою Святителя Миколая, благаючи Господа захистити жителів міста від страшної недуги.

У неділю, 29 березня, після Божественної літургії відслужив водосвятний молебень від хвороб і настоятель храму Св. Вмц. Катерини у селі Великий Омеляник, що неподалік Луцька. Опісля священник об’їхав та окропив село з молитвою проти недуги.


Традиція проведення хресних ходів у дні тих чи інших лих утвердилася в Візантії. Духовенство і віруючі обходили будинки і вулиці, закликаючи Господа і святих на допомогу. Сьогодні ми особливо потребуємо допомоги Божої, тому вся Православна Церква посилила молитву, сподіваючись, що Господь не залишить своєю милістю нашу країну і все людство.

Вас може зацікавити

Почаївська лавра запрошує на урочистості в честь преподобного Іова

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив читання повного Великого канону прп. Андрія Критського у кафедральному соборі

Редактор Головний

У неділю 4-ту Великого посту єпископ Афанасій звершив Літургію у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний