5.7 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Волинська єпархія Новини

У кафедральному соборі відзначили день пам’яті святих мучеників Маккавеїв

14 серпня Православна Церква відзначає свято винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього і день пам’яті святих мучеників Маккавеїв. Цього дня згадується давній звичай, якій існував у Константинополі, виносити Чесне Древо Хреста Господнього і обносити Його вулицями міста для його освячення і уникання хвороб, які часто траплялися саме цього спекотного місяця.

У день свята богослужіння в храмі Всіх Святих землі Волинської очолив протоієрей Олександр Мазурак, котрий до того ж нині відзначає свій день народження та день ангела. Йому співслужили настоятель собору протоієрей Володимир Яцишин та клірики храму.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

За богослужінням молились багато вірян.

Після Літургії на площі перед храмом був звершений соборний молебень та були прочитані молитви на освячення меду, квітів та зілля, які віруючі люди, згідно благочестивого звичаю, принесли цього дня до храму.

Наприкінці богослужіння отець настоятель з братією привітав іменинника зі святом та виголосили многоліття.

У своєму слові проповіді отець Олександр наголосив на тому, що подвиг старозавітніх мучеників Маккавеїв є прикладом твердості віри, яка є найвищою цінністю у житті людини.

«Сьогодні ми також відзначаємо день Хрещення Русі, адже як свідчать літописи, саме 1 серпня, тобто 14 серпня за новим календарем, у день Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’яті святих мучеників Маккавеїв відбулось Хрещення киян у Дніпрі. Тому й існує у нашій Церкві звичай освячувати в день цього свята воду. Бережімо нашу святу Православну віру, взявши за приклад святих старозавітніх мучеників Маккавеїв», – сказав священник.

Читати також:  14 серпня – пам’ять семи мучеників Маккавеїв

Читати також: Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього – історія свята

 

Вас може зацікавити

Священники єпархії у День Незалежності передали допомогу воїну АТО

Редактор Головний

Митр. Онуфрій розповів, як віра в Бога впливає на життя людей

Редактор Головний

Священники єпархії звершили панахиду за загиблими під Волновахою волинянами

Редактор Головний