20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

У кафедральному соборі побували святині Всеукраїнського хресного ходу за мир в Україні

У рамках Всеукраїнського хресного ходу за мир в Україні, який проводить Синодальний відділ УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, до Волинської єпархії УПЦ для молитовного поклоніння привезли чудотворний образ Покрову Пресвятої Богородиці з часткою омофору Пречистої Діви та ковчег з мощами 30 святих воїнів.

У вівторок, 25 жовтня, святині побували у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. Клірики кафедрального собору звершили молебень перед святинями. Опісля вірян помазали святим єлеєм.

У слові-проповіді голова сектору опіки воїнів-інтернаціоналістів та учасників бойових дій при військовому відділі УПЦ, настоятель столичного храму на честь Усіх святих воїнів протоієрей В’ячеслав Яковенко зазначив, що протягом усіх років війни на Донбасі клірики УПЦ не лише відвідували українських захисників, а й духовно підтримували, молилися з ними перед цими святинями.

“Війна – це дуже велике випробування для усього нашого народу. Але Господь не залишив, і не залишає нас. І ми з вами, як воїни Христові, повинні розуміти, що тільки з допомогою Божою, тільки із заступництвом Матінки Божої, святителя Миколая, і всіх святих воїнів, і Всіх Святих землі Волинської і всіх святих угодників Божих, до яких ми звертаємося, ми можемо перемогти ворога,  щоб панував знову в Україні мир. І це у певному духовеному сенсі залежить від кожного з нас, від того, як ми будемо звертатися у своїх молитвах. Якщо кожна наша молитва буде сказана з вірою, то Господь почує і допоможе”, – наголосив клірик УПЦ.

За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія хресний хід з мощами святих воїнів по єпархіях Української Православної Церкви розпочався у лютому 2022 року, втім у зв’язку із повномасштабним російським вторгненням він був призупинений.

17 жовтня 2022 року Синодальний відділ УПЦ із взаємодії зі Збройним и силами та іншими військовими формуваннями України поновив Всеукраїнський хресний хід із мощами святих воїнів. 

Відтак, святині відвідали уже відвідали чимало єпархій УПЦ, та паломництво триває і надалі. 

Фото – протоієрея В’ячеслава Яковенка

Вас може зацікавити

24 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Про які гріхи говориться на Причасті: «Причащається… для залишення гріхів»?

Редактор Головний

Ближні наші, котрим ми допомагаємо у їх нещасті, відкривають нам двері раю

Редактор Головний