9.4 C
Lutsk
П’ятниця, 30 Жовтень, 2020
Волинська єпархія Новини

У день Воздвиження Хреста Господнього священники єпархії освятили поклонні хрести

27 вересня 2020 року, у день свята Воздвиження Хреста Господнього, клірики Волинської єпархії освятили поклонні хрести при в’їзді та виїзді у селі Олександрівка Білостоцького благочиння.

Чин освячення очолив благочинний округу прот. Володимир Мелесь, якому співслужили настоятель місцевого храму на честь Почаївської ікони Божої Матері свящ. Богдан Гринюк та настоятель Свято-Стефанівського храму с. Усичі прот. Сергій Габрук.

Поклонні хрести при в’їзді у населений пункт, на роздоріжжях є традиційними для Волині, бо є великою святинею, знаменням Сина Божого. «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» – співають православні, вшановуючи і Воскресіння Христа, Який заради нашого спасіння пішов на хрест, і, як співається у молитві «Вірую», «І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця». Щоразу, читаючи молитви, уважно слухаючи церковний спів, християнин осіняє себе хрестом. Свята Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує  Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю.

Вас може зацікавити

Священники Волинської єпархії УПЦ та семінаристи ВДС привітали з Різдвяними святами спільноту незрячих Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у луцькому храмі на честь прп. Серафима Саровського

Редактор Головний

Священники Волинської єпархії звершили чин похорону загиблого на Сході волинянина Сергія Сироти. ФОТО

Редактор Головний