13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

У день Воздвиження Хреста Господнього священники єпархії освятили поклонні хрести

27 вересня 2020 року, у день свята Воздвиження Хреста Господнього, клірики Волинської єпархії освятили поклонні хрести при в’їзді та виїзді у селі Олександрівка Білостоцького благочиння.

Чин освячення очолив благочинний округу прот. Володимир Мелесь, якому співслужили настоятель місцевого храму на честь Почаївської ікони Божої Матері свящ. Богдан Гринюк та настоятель Свято-Стефанівського храму с. Усичі прот. Сергій Габрук.

Поклонні хрести при в’їзді у населений пункт, на роздоріжжях є традиційними для Волині, бо є великою святинею, знаменням Сина Божого. «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» – співають православні, вшановуючи і Воскресіння Христа, Який заради нашого спасіння пішов на хрест, і, як співається у молитві «Вірую», «І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця». Щоразу, читаючи молитви, уважно слухаючи церковний спів, християнин осіняє себе хрестом. Свята Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує  Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю.

Вас може зацікавити

У неділю 11-у після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив збори благочинних Волинської єпархії

Редактор Головний

У день пам’яті прп. Іова Почаївського православна громада с. Оленине відзначила престольне свято

Редактор Головний