-1.7 C
Lutsk
Вівторок, 7 Грудень, 2021
Волинська єпархія Новини

У день Воздвиження Хреста Господнього священники єпархії освятили поклонні хрести

27 вересня 2020 року, у день свята Воздвиження Хреста Господнього, клірики Волинської єпархії освятили поклонні хрести при в’їзді та виїзді у селі Олександрівка Білостоцького благочиння.

Чин освячення очолив благочинний округу прот. Володимир Мелесь, якому співслужили настоятель місцевого храму на честь Почаївської ікони Божої Матері свящ. Богдан Гринюк та настоятель Свято-Стефанівського храму с. Усичі прот. Сергій Габрук.

Поклонні хрести при в’їзді у населений пункт, на роздоріжжях є традиційними для Волині, бо є великою святинею, знаменням Сина Божого. «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» – співають православні, вшановуючи і Воскресіння Христа, Який заради нашого спасіння пішов на хрест, і, як співається у молитві «Вірую», «І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця». Щоразу, читаючи молитви, уважно слухаючи церковний спів, християнин осіняє себе хрестом. Свята Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує  Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл у день свята Стрітення очолив богослужіння з нагоди престольного свята в селі Залісоче. ФОТО

Редактор Головний

У неділю 8-му після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл у неділю про митаря та фарисея провів духовні бесіди у кафедральному соборі

Редактор Головний