11.7 C
Lutsk
Субота, 1 Жовтень, 2022
Волинська єпархія Новини

Престольне свято Хрестовоздвиженського храму селища Колки

27 вересня старовинний колківський храм відзначає престольне свято – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Цього року святині містечка над Стиром виповнилось 195 років.

Святкове соборне богослужіння, з благословіння Високопреосвященнішого владики Нафанаїла, очолив протоієрей Петро Бугайчук, благочинний Старосільської округи, настоятель Свято-Успенського храму с. Старосілля, сусіднього з Колками.

Йому співслужили благочинний Колківської округи протоієрей Михайло Анісімов, настоятель колківського храму протоієрей Олександр Білінський та духовенство з сусідніх парафій. О. Петро Бугайчук передав від старосільської парафії безцінний дар колківському храму – частинку мощей святителя Митрофана Воронезького, старовинна ікона якого в великому кіоті здавна перебуває в храмі містечка.

Після закінчення Божественної літургії духовенство та богомольці здійснили хресний хід, до якого приєднались священики Колківського та Старосільського благочинь, що відслужили богослужіння в своїх храмах та прибули розділити духовну радість з колківчанами. Священиків радо привітали віршами юні парафіяни колківської церкви, а після хресного ходу відбулась презентація гуртка «Юні дзвонарі», який діє в Колках вже десять років. Керівник гуртка, старший дзвонар Микола Горбач розповів історію церковного дзвону, його види та назви, а юні дзвонарі виконали на дзвіниці храму «благовіст», «набат», «тризвін», погребальний дзвін та «перебір».

Прот. Олександр Білінський 

Вас може зацікавити

Священники єпархії привітали з Різдвом Христовим вірян сіл Клепачів, Жидичин та Кульчин

Редактор Головний

У день пам’яті св. муч. Віри, Надії, Любові і матері їх Софії у Луцьку відзначили престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Попри катакомбні умови віряни щасливі, бо мають де молитися: Як живе новостворена релігійна громада на честь свт. Спиридона Триміфунтського у Луцьку

Редактор Головний