9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

У день свята Вознесіння Господнього архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію у Чарторийському монастирі. ФОТО

28 травня 2020 року, у день свята Вознесіння Господнього, керуючий Волинською єпархією архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у Свято-Хрестовоздвиженському Чарторийському монастирі.  

Цього дня владиці співслужили намісник обителі архімандрит Володимир (Гапонюк), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) та братія монастиря у священному сані.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Під час богослужіння, з благословення митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архієпископ Нафанаїл відзначив церковними нагородами таких священнослужителів:

  • Ігумен Варлаам (Кіперчук) возведений у сан архімандрита;
  • Ієромонах Лаврентій (Гринюк) нагороджений хрестом з прикрасами;
  • Ієромонах Феофан (Авдіюк) нагороджений жовтим хрестом.

Святкування Вознесіння Господнього відбувається в сороковий день після Воскресіння Христового. Цей день завжди припадає на четвер 6-ї седмиці після Пасхи. Вознісшись на небо і сівши праворуч Отця Небесного, Христос Спаситель не залишив, не покинув землю Своєю присутністю. Він вознісся від нас, став невидимим тілесними очима серед віруючих у Нього, але Він не покидає тих, хто Його любить. Через Своє Вознесіння Господь став ще ближче до людства, до віруючих в Нього, бо Він нині перебуває на землі не тільки всюдисущим Своїм Божеством, але і прославленим Тілом у великому і пренебесному таїнстві Святої Євхаристії (Тіла і Крові Його), причасниками якого бувають усі вірні.

Наприкінці Божественної літургії та прославлення свята Вознесіння Господнього Архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю, в якій закликав повсякденно возносити свої молитви до Господа, не триматись мирського моря гріхів і спокус, а навпаки, сміливою, християнською сутністю долати диявольські спокуси й пам’ятати слова Господні: “Я з вами у всі дні до кінця віку…”

Вас може зацікавити

У перший день Пасхи єпископ Афанасій очолив вечірнє Богослужіння у соборі Всіх Святих Землі Волинської

Редактор Головний

Відбулося зібрання духовенства Білостоцького, Княгининівського, Луцьких центрального та кафедрального округу єпархії.

Редактор Головний

У Луцьку вдруге відбувся Фестиваль недільних шкіл. ФОТО

Редактор Головний