23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

У день Благовіщення архієпископ Нафанаїл звершив ієрейську хіротонію у кафедральному соборі. ФОТО

7 квітня 2022 року, у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, архієпископ Нафанаїл звершив святкове богослужіння в кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Владиці співслужили настоятель собору протоієрей Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії протоієрей Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики кафедрального собору.

Під час богослужіння владика Нафанаїл звершив ієрейську хіротонію над кліриком кафедрального собору дияконом Олександром Пінчуком.

На сугубій єктенії духовенство піднесло прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після відпусту керуючий єпархією звернувся до вірян зі словом проповіді. Владика розповів про подію Благовіщення і її значення для нашого спасіння.

Благовіщення святкується за дев’ять місяців до Різдва Христового – 7 квітня за новим стилем. За вченням Церкви, людина з’являється на світ у момент зачаття в утробі матері, а не в момент її народження. Слово “Благовіщення” – це буквальний переклад з грецької мови слова “Εὐαγγελισμός” – Євангелії, Добра звістка. Саме так називаються перші чотири книги Нового Завіту, найважливіші книги Біблії. Пророцтво про народження Спасителя світу відбулося як легкий подих вітру, непомітний для всього світу. Схиляючись перед силою віри Богоматері та Її повною довірою до Бога, Церква віддає Діві Марії першість честі серед усіх коли-небудь народжених людей.

Вас може зацікавити

Невже Садівський староста вкотре “пішов” на злочин?

Редактор Головний

22 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл прочитав третю частину Великого канону у храмі при ВДС. ФОТО

Редактор Головний