17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Проповіді

У ці дні Свята Церква закликає усіх нас до посиленої молитви, посту і покаяння

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Завершується читання покаянного Канону прп. Андрія Критського, добігає кінця перший тиждень Великого посту. У ці дні Свята Церква закликає усіх нас до посиленої молитви, посту і покаяння.

З чого нам почати покаяння. Святитель Іоан Золотоустий каже: «Початок покаяння – засудження гріхів. Засуди і ти свої гріхи, цього достатньо Господу для твого оправдання, тому що той, хто засудив свої гріхи, не так швидко наважиться знову згрішити».

Тому в ці дні поспішаймо до храму Божого, щоб із сльозами оплакати свої гріхи, і осудивши їх, звільнити свою душу, оживити її благодаттю Божою. «Покаяння – це дерево життя, тому що воскрешає багатьох, хто вмер гріхами»( прп. Єфрем Сірин).

Час Великого посту також служить часом нашого говіння, щоб кожен із нас очистивши свою душу покаянням, достойно причастився святих Христових Таїн. «Ціль нашого говіння – підготовка до неосудного прийняття Святих Христових Таїн, до прийняття самого Господа, Який каже: Хто їсть моє Тіло і п’є Мою Кров перебуває в Мені і Я в ньому. (Ін.6;36). Так як Господь пречистий а ми нечисті, то перед причастям Святих Пречистих Христових Таїн спочатку йде очищення совісті і отримання прощення в таїнстві Покаяння.( Свт.Феофан Затворник).

Також справжнє покаяння є в тому, щоб нам не повертатися до гріхів, в яких ми покаялися, старатися, закликаючи на допомогу благодать Божу, надалі утримуватися від повторення гріхів. «Хто втік із темниці, той не забажає її бачити в інший раз. Хто звільнився з полону, той молиться, щоб ніколи не попасти в полон» ( преп. Єфрем Сірин).

Хай же ці спасительні дні святої Чотиридесятниці будуть нам духовними ліками, які очистять наші душі від гріха. Ми ж, залишивши рабство гріховне, принесемо Богу достойний плід покаяння. Пам’ятаймо слова святителя Іоанна Золотоустого: «Покаяння засвідчується не словами, а ділами». Амінь.

Прот. Сергій Габрук,

настоятель Свято-Стефанівського храму с.Усичі.

(Білостоцьке благочиння)

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі вшанували Волинську ікону Божої Матері. ФОТО

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як стати на шлях святості

Редактор Головний

20 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний