17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Основи православ'я

СВЯТИЙ АРХІСТРАТИГ МИХАЇЛ ТА ІНШІ НЕБЕСНІ СИЛИ БЕЗПЛОТНІ: ЯК І НАМ СТАТИ АНГЕЛАМИ?

21 листопада Православна Церква святкує день пам’яті святого Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, включаючи і наших ангелів хранителів. Тому цього дня у кожного з нас день Ангела. 

У цей день згадаємо про те, що святі Ангели – це безтілесні істоти, які остаточно утвердилися в добрі і ніколи вже не стануть злими, тобто вони вже врятувалися.

Чому? Звернемося до церковного розуміння того, хто такий Ангел. Згадаймо слова святого первоверховного апостола Павла: «Кому коли з ангелів сказав Бог: “сідай праворуч Мене, доки покладу ворогів Твоїх в підніжжя ніг Твоїх?” Чи не всі вони суть службові духи, що посилаються на служіння для тих, які мають успадковувати спасіння?» (Євр. 1:13, 14). Тобто Ангел – це службовий дух, що знаходиться на службі у Господа і виконує певного роду служіння. Про це і говорить нам саме грецьке слово «ангел», яке позначає «вісник, посланник».

Тепер же звернемося до святого апостола Іуди Яковлєва, який нам говорить про те, чому занепалі ангели стали бісами: «я хочу нагадати вам, що вже знають це, що Господь, позбавивши народ із землі Єгипетської, потім невірів погубив, і ангелів, які не зберегли своєї гідності, але залишили своє житло, дотримується у вічних узах, під мороком, на суд великого дня» (Іуд. 1:5, 6). Тобто занепалі ангели на чолі з сатаною стали бісами тому, що вони не зберегли свою гідність (тобто служіння, місію, які на них поклав Господь) і вийшли зі своїх осель (тобто місця свого служіння). І тому були скинуті в пекло і будуть перебувати там вічно.

Ось вам і два закони – закон світла і закон темряви; закон зла і закон добра. Закон святих Ангелів і закон бісів.

Хочеш бути щасливим, тобто співпричасником, співучасником Бога? Виконуй Його святу волю. Стань Його служителем на тому місці, на якому ти покликаний в служіння Йому. І тоді ти, ставши провідником Божественної благодаті, станеш земним Ангелом і небесною людиною, увійдеш в Його славу, якою є рай. Там ти будеш вічно славословити Святу Трійцю Отця і Сина і Святого Духа.

А не хочеш служити Йому, служи собі, і через те будеш служити гріху, і через те будеш служити сатані. І станеш бісоподобным. І потрапиш по спорідненості своєї душі бісам в пекло.

Як казав святитель Василій Великий: кінець порушення заповіді Божої – вічна смерть, кінець дотримання заповіді Божої – вічне життя.

Життя – кожносекундный вибір. І вибір цей за тобою! Вибір Ангела або вибір біса.

Святії Архангели і Ангели, моліть Бога про нас!

Протоієрей Андрій Чиженко

Джерело

Вас може зацікавити

У селі Сошичне на Камінь-Каширщині провели в останню земну путь Захисника України

Редактор Головний

15 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний