9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Волинська єпархія

Священники єпархії взяли участь у V Благодійному фестивалі «Божі діти». ФОТО

З благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 11 серпня 2020 року був проведений ювілейний п’ятий щорічний благодійний фестиваль «Божі діти». Фестиваль пройшов під патронатом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в Міжнародному центрі культури та мистецтв м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

З благословіння керуючого Волинською єпархією архієпископа Нафанаїла у заході взяли участь священники єпархії архімандрит Ілля (Вишневський) та протоієрей Стефан Ярема. Вони організували паломництво для вихованців Липлянської спеціальної ЗОШ-інтернат, дітей-сиріт, дітей із багатодітних і малозабезпечених родин.

Розпочався фестиваль зі співу молитви. Далі було оголошене вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в якому Першосвятитель відзначив: «Діти – це наше майбутнє. І це не просто слова. Свята Церква вчить, що милосердя і людяність притаманні кожному з нас. Ми покликані зробити так, щоб жодна дитина не відчувала себе покинутою, непотрібною чи забутою… Відкриваючи цей святий захід, хочу побажати найменшим глядачам, присутнім сьогодні в цій залі, а також організаторам та учасникам фестивалю міцного здоров’я, радості та Божої допомоги. Нехай Всещедрий Господь благословить усі ваші благі наміри та добрі сподівання, а Пресвята Богородиця разом з преподобними Антонієм і Феодосієм Печерськими оберігають і укріпляють нас!».

У своєму слові намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел зазначив, наскільки важливо було, є і буде творити добро, допомагати один одному, а найважливіше – це допомога тим, в кого є мало надії на підтримку з боку своїх близьких.

«Потрібно проводити для нашої молоді якомога більше заходів, щоб об’єднати, навчити історії нашої держави, нашої Церкви, нашої культури, щоб об’єднатися всім разом, тому що це необхідно для майбутніх поколінь», — зазначив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Мета ювілейного фестивалю «Божі діти», за традицією, — подарувати свято дитинства і добра дітям-сиротам, дітям з неповних сімей та дітям з особливими потребами з усієї України, об’єднати зусилля людей задля щасливого майбутнього українських дітей. І це, за словами учасників фестивалю, вдалося здійснити.

Через карантин організатори фестивалю змушені були дотримуватися обмежень, проте для малечі головне, що свято вдалося зберегти та все-таки провести.

Учасниця фестивалю «Божі діти» Анастасія Мартинюк подякувала за можливість виступити на сцені та побажала всім дітям здоров’я й не боятися рухатися до своєї мрії.

«Кожного разу під час підготовки ми натрапляємо на труднощі, — сказала напередодні фестивалю заступник директора фестивалю Катерина Дмитрук, — але Господь нас ніколи не залишає. Як і вдячність наших діток. Діти чисті душею, щирі у своїх думках, невимушені. Вони нас надихають працювати іще краще. Не зупинятися. Весь час придумувати щось нове».

Організатори сподіваються, що головні учасники П’ятого благодійного фестивалю — діти — стали радіснішими, та вірять, що цей захід доброти й дитинства принесе свої плоди.

Митрополит Павел нагородив пам’ятними відзнаками видатних благодійників. До слова, без перебільшення можна сказати, що захід об’єднав всю Україну, адже і учасники, і глядачі фестивалю були з різних куточків нашої держави.

Джерело

Вас може зацікавити

Патріарше вітання єпископу Нафанаїлу з 60-річчям

Редактор Головний

У неділю перед Різдвом Христовим єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 32-ї після П’ятидесятниці. ФОТО

Редактор Головний