9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Новини УПЦ

Свт. Миколай продовжує допомагати людям на землі, навіть знаходячись на небі – Блаженніший Митрополит Онуфрій. ВІДЕО

У своїй проповіді в день перенесення мощей свт. Миколая Чудотворця Блаженніший Митролит Київський і всєї України Онуфрій наголосив, що святитель усе життя віддав служінню Богові й людям. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських названо чудотворцем, тому що він «творив дива за земного життя і продовжує допомагати тим, хто в біді».

«Усе життя свт. Миколай віддав служінню Богові. Він захищав правильну віру, себто Православну віру, …боровся з єресями та ревно відстоював Божественну істину», – зауважив Архіпастир.

Але й сьогодні, як відзначив Його Блаженство, святитель Миколай Чудотворець не перестає творити дива. Для прикладу він навів історію про одне з сучасних див.

«Мені грішному довелося бути в Турції, де жив і служив свт. Миколай, – пригадав Блаженніший владика. – Нас супроводжував гід – болгарська турчанка. Хоч вона й мусульманка, але розповідала, аж захлинаючись, як свт. Миколай допомагає туркам, що до нього всі йдуть із різними проханнями <…> Одного разу вона везла групу паломників в місце, де служив свт. Миколай. У групі була маленька дитина, яка почала сильно плакати. Годину плакала, другу… Так плакала, що вже «заходилася», почала синіти».

За словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, гід дуже злякалася за дитину і не знала, що їй робити далі: чи везти групу у святе місце, чи повертатися скоріш. Жінка звернулася до святителя: «Святий Миколаю, я хочу до тебе повезти цю групу. Але якщо ця дитина не перестане плакати, то я не зможу цього зробити». Це немовля притихло, і до завершення паломництва ніхто більш не чув його голосу.

«Так дива святитель Миколай звершує і сьогодні, знаходячись із Божого благословення на небі, але допомагаючи людям на землі. Бог через свт. Миколая творить багато див і допомагає тим людям, які знаходяться в нужді і потребі», – підкреслив владика.

Насамкінець Предстоятель побажав, щоб святитель Миколай Чудотворець «зберігав нас та допомагав берегти чистоту Православної віри і долати ті хвороби і труднощі земного життя, які зустрічаються кожному на шляху земного мандрування».

Вас може зацікавити

Щоб жити радісно, наповнюйте своє життя добрими думками — Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний

Архіпастир очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У Світлу суботу архієпископ Нафанаїл очолив святкову Літургію в Старосільському монастирі. ФОТО

Редактор Головний