22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Всі новини Календар

23 травня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 4-а після Пасхи, про розслабленого Глас 3.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемАпостола Симона Зілота (I).

Мчч. АлфіяФіладельфаКіпріанаОнисимаЄразма та інших (251). Мч. Ісихія Антіохійського (IV). Прп Ісидори, Христа ради юродивої (VI). Блж. Таїсії (V). Свт. Симона, єп. Володимирського і Суздальського, Печерського (1226). Блж. Симона, Христа ради Юродивого, Юр’євецького (1584). Прп. Синесія Іркутського (1787). Прославлення свт Антонія, архієп. Воронезького (2003).

Києво-Братської ікони Божої Матері (1654).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Літ. – Діян., 23 зач., IX, 32-42. Ін., 14 зач., V, 1-15. Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 56 зач., XIII, 54-58.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ОСЬ ТИ ВИДУЖАВ; НЕ ГРІШИ БІЛЬШЕ, ЩОБ НЕ СТАЛОСЯ З ТОБОЮ ЧОГО ГІРШОГО”. ГРІХ НЕ ДУШУ ТІЛЬКИ ВРАЖАЄ, АЛЕ І ТІЛО. В ОДНИХ ВИПАДКАХ ЦЕ ДУЖЕ ОЧЕВИДНО; В ІНШИХ – ХОЧ НЕ ТАК ЯСНО, АЛЕ ІСТИНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ ІСТИНОЮ, ЩО І ХВОРОБИ ТІЛА ВСІ ТА ЗАВЖДИ ВІД ГРІХІВ ТА ЗАРАДИ ГРІХА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ГРІХ ЗВЕРШУЄТЬСЯ У ДУШІ ТА ПРОСТО РОБИТЬ ЇЇ ХВОРОЮ; АЛЕ ОСКІЛЬКИ ЖИТТЯ ТІЛА ВІД ДУШІ, ТО ВІД ХВОРОЇ ДУШІ, ЗВИЧАЙНО, ЖИТТЯ НЕ ЗДОРОВЕ. УЖЕ ТЕ ОДНЕ, ЩО ГРІХ НАВОДИТЬ МОРОК І ТУГУ, ПОВИННО НЕБЛАГОНАДІЙНО ДІЯТИ НА КРОВ, ЯКА Є ОСНОВОЮ ЗДОРОВ’Я ТІЛЕСНОГО. АЛЕ КОЛИ ПРИГАДАЄШ, ЩО ВІН ВІДДІЛЯЄ ВІД БОГА – ДЖЕРЕЛА ЖИТТЯ, І СТАВИТЬ ЛЮДИНУ У РОЗЛАД ЗІ ВСІМА ЗАКОНАМИ, ЯКІ ДІЮТЬ І В НІЙ САМІЙ І В ПРИРОДІ, ТО ЩЕ ДИВИТИСЯ ТРЕБА, ЯК ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЖИВИМ ГРІШНИК ПІСЛЯ ГРІХА.

 

ЦЕ МИЛІСТЬ БОЖА, ЯКА ЧЕКАЄ НА ПОКАЯННЯ ТА НАВЕРНЕННЯ. ВІДПОВІДНО, КОЖНОМУ ПЕРЕД ВСЯКОЮ ІНШОЮ СПРАВОЮ ТРЕБА ПОСПІШИТИ ОЧИСТИТИСЯ ВІД ГРІХІВ ТА У СОВІСТІ СВОЇЙ ПРИМИРИТИСЯ З БОГОМ. ЦИМ ПРОКЛАДЕТЬСЯ ШЛЯХ І ДЛЯ БЛАГОДІЙНОЇ ДІЇ ЛІКІВ. ЧУТИ, ЩО БУВ ЯКИЙСЬ ЗНАМЕНИТИЙ ЛІКАР, ЯКИЙ НЕ ПОЧИНАВ ЛІКУВАННЯ, ПОКИ ХВОРИЙ НЕ ПОСПОВІДАЄТЬСЯ ТА НЕ ПРИЧАСТИТЬСЯ СВ. ТАЇН; І ЧИМ СКЛАДНІШОЮ БУЛА ХВОРОБА, ТИМ ВІН НАПОЛЕГЛИВІШЕ ЦЬОГО ВИМАГАВ.

Вас може зацікавити

16 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 липня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний