6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Новини УПЦ

«Слово Предстоятеля»: Про Матір Божу та Її безмежну любов до нас

«Для нас важливо: якщо Матір Божа допомагає тим, хто живе правильно, то допомагає з радістю. А якщо людина живе в пороках, не хоче каятися, виправлятися, то Вона теж допомагає їм, але з сумом».

19 червня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятнадцятий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель зазначив, що Матір Божа завжди допомагає тим людям, які знаходяться в біді.

Його Блаженство пригадав один дивовижний випадок, що стався на Святій горі Афон – в Іверському монастирі.

Як зауважив Архіпастир, раніше на Афоні не було доріг, і паломники пересувалися не в автобусах, а тільки пішки стежками. Якось ввечері мандруючий паломник попросився на нічліг до Іверського монастиря. Привратник йому відповів, що в них, на жаль, немає чим нагодувати та де влаштувати, і порадив піти, поки не пізно, до іншої обителі. Але поки прочанин дійшов до іншого монастиря, то вже була ніч, і його стукіт не почули.

«Паломник сів на камінь і почав плакати, бо не знав, що йому робити. Він боявся, щоб його не розірвали звірі: на Афоні є вовки, є шакали, дикі свині, – продовжив оповідати Блаженніший владика. – Коли він плакав, то відчув, що хтось його штовхнув у бік. Він обернувся – і побачив, що перед ним стоїть величава жінка в чорному одязі та протягає монету зі словами: “Візьми цю монету та йди в Іверський монастир, віддай привратнику, він тебе впустить у монастир, і будеш там жити, скільки захочеш”. Паломник взяв монету і пішов до Іверського монастиря. А було вже десь опівночі. Він знову постукав в Іверський монастир, привратник пізнав його голос та каже: “Що хочеш?”. “Я маю віддати тобі монету, мені дала її жінка і сказала, що за цю монету пустиш мене в монастир”. Привратника це здивувало, бо на Афоні жінок взагалі немає. Він відкрив віконце і побачив, що знайома монета. А Іверська ікона Божої Матері вся завішана подібними монетами. Він поніс ту монету до ігумена, і ігумен, пізнавши монету, покликав своїх співбратів. А в давнину каплиця, де зберігається ікона Божої Матері, закривалася і відкривалася таким ключем, що складався з частин, які були у насельників монастиря. То зійшлися всі, хто мав частини ключа, відчинили каплицю і побачили, що однієї монети не вистачає. Вони зрозуміли, що Матір Божа дивним чином взяла цю монету зі Своєї ікони та дала паломнику, щоб показати Свою любов і піклування про людину…».

Як підкреслив Блаженніший Митрополит Онуфрій, Матір Божа допомагає всім людям, які до Неї звертаються з молитвою: і грішним, і праведним.

«Але для нас важлива інша річ: якщо Матір Божа допомагає тим, хто живе правильно, то Вона допомагає їм з радістю. А якщо людина живе в пороках, не хоче каятися, виправлятися, то Вона теж допомагає їм, але з сумом. То живімо так, щоб Матір Божа за нас піклувалася, радіючи», – підсумував Предстоятель та привітав усіх зі святом Святої Живоначальної Трійці.

Вас може зацікавити

Відбулася сповідь священиків Княгининівського благочинного округу

Редактор Головний

Напередодні 5-ої неділі після Пасхи єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні Хрестопоклонної неділі архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний