4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Публікації

Шлюб – встановлене Богом таїнство любові

У день пам’яті святих Петра і Февронії Муромських владика Пантелеімон розповів, яким має бути християнський шлюб і які 3 пристрасті можуть його зруйнувати.

Для християн шлюб – не просто юридичний договір або засіб продовження роду і задоволення тимчасових природних потреб, але, за словом святителя Іоанна Златоуста, «таїнство любові» і вічне єднання подружжя один з одним у Христі, передав слова глави Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї митрополита Пантелеймона (Поворознюка) Інформаційно-просветницький відділ.

«Християнський шлюб не зможе бути, головним чином, без мети його існування. А саме: створення домашньої церкви, в якій буде жити любов до Бога, ближнього і любов між собою. У такій сім’ї повинна правильно бути встановлена ієрархія, де на чолі стоїть Христос, далі – чоловік, дружина і діти», – роз’яснив митрополит Пантелеімон.

Він звернув увагу пастви на подвиг святих Петра і Февронії Муромських, житіє яких вже 8 століть є прикладом ідеальної християнської сім’ї для всього Православного світу.

«Піст і молитва були частиною їхнього сімейного життя, вони піддавалися приниженням і небезпекам за те, що зберігали вірність одне одному», – підкреслив владика Пантелеімон.

За його словами, святе подружжя поставлено Церквою в один ряд з апостолами, мучениками і іншими великими святими «заради мужності і смиренності», яке вони проявили в зберіганні заповідей Божих щодо шлюбу.

«Значить кожен з тих, хто трудиться в християнському шлюбі і наслідує їх приклад, може бути поставлений в цей ряд і може заслужити вінець, якого удостоїлися святі Петро і Февронія Муромські», – зазначив єрарх УПЦ.

Він розповів, що бачив чимало щасливих у шлюбі пар, які відрізняються від інших взаємною любов’ю, добровільною самопожертвою один заради одного і відсутністю егоїзму. А ось три пристрасті – перелюб, егоїзм і бажання довести власну першість – руйнують сімейні стосунки, упевнений глава Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї.

Митрополит Пантелеімон звернув увагу віруючих, що до вибору майбутнього чоловіка потрібно підходити з розумом і розважливістю і звертати при цьому увагу на духовність і виховання людини, а після шлюбу відкинути гординю і всіма силами зберігати священний союз в чистоті і святості. За його словами, Церква наполягає на довічній вірності подружжя і нерозривності православного шлюбу, а розлучення засуджує як гріх і не заохочує повторний шлюб.

«Особам, перший шлюб яких розпався і був розірваний з їхньої вини, вступ у другий шлюб дозволяється лише за умови покаяння і виконання єпитимії, накладеної згідно з канонічними правилами», – зазначив єрарх УПЦ.

Для християн шлюб – божественне встановлення, яке виражає природу людини, а втрата цієї форми відносин зруйнує сутність людини і приведе його в тваринний стан, розповів владика Пантелеімон. І припустив, що сучасне суспільство часто нехтує шлюбом через те, що люди забули початковий задум Бога про людину.

Архієрей канонічної Церкви звернув увагу, що політика узаконення «одностатевих шлюбів» – тяжкого протиприродного гріха – свідчить про масове розбещення народу і умертвіння людських достоїнств в людях. Він також розповів, що Церква визнає зареєстрований цивільний шлюб між чоловіком і жінкою, а незареєстроване співжиття людей вважає звичайним блудом.

«Прагнення до такого виду співжиття говорить про те, що ці люди бажають лише задовольняти свої тілесні пристрасті й потреби без ніякої відповідальності перед Богом і людьми. І це, безумовно, гріх», – пояснив владика Пантелеімон.

Він побажав кожному брати приклад з дивовижної сім’ї святих Петра і Февронії.

«Миру і злагоди в кожну домівку. Підтримуйте один одного, адже труднощі в сім’ї діляться навпіл, а радості примножуються вдвічі!», – завершив він.

Нагадаємо, 8 липня 2019 року Церква святкує день пам’яті святих благовірних князів Петра і Февронії Муромських. З цієї нагоди в УПЦ дали пораду, як створити ідеальний шлюб.

Джерело СПЖ

Вас може зацікавити

Немає безвихідних ситуацій – Божа Матір завжди допоможе знайти вихід, – Предстоятель

Редактор Головний

Свято-Володимирська громада с. Веснянка молитовно відзначила 10-у річницю з дня закладки каменю

Редактор Головний

Священник УПЦ розповів про правила Причастя важкохворих

Редактор Головний