9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Публікації

Що найголовніше ми повинні зробити у Новому році – поради священика

Поради протоієрея Андрія Чиженко.

У свято Нового року хочеться подякувати Богові за те, що ми до цього дня дожили. Хочеться згадати всіх тих, хто помер минулого року, особливо від різних хвороб. Запалити поминальну свічку. Помолитися Господу за їх упокій. Побажати їм Царства Небесного.

У Новий Рік замислюєшся про те, наскільки тендітне людське життя. Як швидко людина, людина квітуча і навіть молода, може померти. Ми всі такі тендітні! Такі ніжні! Такі м’які!

У Новий рік ми повинні зрозуміти, що живемо тільки тому, що Бог нас несе на Своїх батьківських руках, що Його благодать пронизує нас і дарує нам струм життя, коли ми лягаємо спати, Він створює для нас ніч, її м’який спокій, коли встаємо, Він провертає цю планету і створює новий день, якого не було ще в історії. Господь посилає сніжок і дає пташкам корм. Бог рухає по трубах воду і запалює в наших будинках блакитну блискучу квітку газу для теплоти. Він змушує серце битися, Він розганяє нашу кров. Він підтримує наше дихання. Він створив мільярди планет, щоб ми бачили Його велич і в той же час відчували турботу про нас.

Подумай в Новий Рік про те, наблизився ти до Нього хоч на міліметр або пішов на країну далеко? Ми всі так боїмося коронавірусу та інших хвороб. Але чи боїмося ми хвороб гріха? Чи боїмося образити Бога віддаленням від Нього? І чи часто ми в минулий рік вакцинувалися найголовнішою духовною вакциною? Покаянням. Причастям Тіла і Крові Христових.

Бог приходить у світ. Копита ослика, на якому їде Пресвята Богородиця з Богомладенцем під серцем своїм, цокають по нічних вулицях Віфлеєму, Миколаєва, Києва, Москви, Вашингтона, Нью-Йорка, Делі, Пекіна та інших міст. Хто відкриє Богомладенцю Христу своє серце? Хто впустить Його в свій будинок?

Він прийшов, щоб врятувати людину, і для того прихилив Небо до землі. Чи захочеш ти вирватися з полону суєти і слідом за Господом нашим Ісусом Христом зійти на Небо прямо в Царство Небесне?

Чи захочеш ти в новому році почати нове, оновлене покаянням життя? Або потягнеш в 2022 рік старий пил колишніх гріхів?

Чи стане Новий рік для тебе дверима в пекло? Або дверима в рай? Вирішувати тобі.

У новому році, мені здається, найважливішим є те, що людина прихилить голову свою перед Богом і скаже: «Слава Богу за все! Благослови, Господи, літо прийдешнє! Нехай воно буде літом доброти твоєї. Допоможи мені і моїм близьким йти до Тебе – побачити тебе, Спасителя мого».

Джерело 

Вас може зацікавити

6 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні Успіння Богородиці архієпископ Нафанаїл очолив всенічну у Свято-Успенському храмі с. Воротнів

Редактор Головний

Помер у госпіталі: клірики Цуманського благочиння звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний