17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Серед зневіри і суєти знаходимо світло, мир і надію, – митр. Антоній про Різдво Христове

З Різдвом Христовим!

І знову розступається темрява і є світло. Старе йде, народжується нове.

Боголюдина Іісус Христос приходить у світ і дарує роду людському безсмертя і вічне життя! Безцінний подарунок від Всеблагого Бога.Тільки в Боголюдині – відновлення нашої грішної природи, набуття цілісності, повернення до Богоєдності та згуртування всьому Божому.

Ми святкуємо нині найбільшу урочистість – народження Самого Життя. «Безплотний втілюється. Слово твердне. Невидимий стає видимим, Невідчутний сприймається. Безлітний починається. Син Божий стає сином людським» (свт. Григорій Богослов).

Думка стає дією, яка виконана Словом і здійснена Духом.Серед мороку та зневіри, воєн та спустошення, брехні та суєти ми знаходимо світло, мир і надію у Різдві Господа нашого Іісуса Христа. Бог прийшов до людей, щоб ми повернулися до Бога і наше життя наповнилося первозданним змістом – блаженством.

Все в нашому світі минуще. Все має свій кінець і свій початок. І навіть найтемніша ніч завжди закінчується світанком. Христос – світанок і новий день для спраглих світла та Неба. Він єдиний милує і спасає, дарує життя і безсмертя. Немає істини поза Христом.

Душу віруючої людини сьогодні переповнюють звуки Божественної музики – у серці звучить пісня до Бога, яка намагається потрапити до такту Його мелодії. І ця особлива пісня – найкращий подарунок Новонародженому.

Ми створені для того, щоб бути облагодіяними Богом, бути напоєними Його любов’ю.

«Для Благості недостатньо вправлятися лише у спогляданні Себе Самої, а належало, щоб благо розливалося, йшло далі й далі, щоб кількість облагодіяних було якнайбільше, бо це властивість найвищої Благості» (Свт. Григорій Богослов).

Головне – бачити Божу любов, Його дари та милість, які повсюди розлиті. Він – Сущий. Перебуває завжди і скрізь. А все тимчасове – це міраж, який покриває туманом Його чарівну Благість, загороджуючи від нас Його Прекрасний Лик.

Йтимемо ж у ногу не з мінливим світом, а з вічним Богом. Бо Іісус Христос учора і сьогодні і навіки Той самий (Євр.13:8).

Христос народився! Славімо Його!

Джерело

Вас може зацікавити

Митрополит Кіпрської Церкви звернувся до Президента України, уряду та парламенту

Редактор Головний

Удосконалюючи себе, ми зробимо кращим усе людство, – Предстоятель

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічну напередодні дня пам’яті свт. Миколая у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний