20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Загальноцерковні Новини

Сербська Церква проситиме Ватикан засудити злочини проти сербів

Патріарх Сербський Іриней вважає, що військові злочини проти сербів, вчинені хорватськими військами, не можуть залишитися без коментаря з боку Ватикану.

Предстоятель Сербської Православної Церкви патріарх Іриней закликав Римо-католицьку церкву засудити воєнні злочини, скоєні проти жителів Сербії у 1995 році під час хорватської військової операції «Буря». Про це повідомляє СПЖ з посиланням на РІА Новини.

4 серпня 2019 року поблизу монастиря Крушедол патріарх Сербський Іриней очолив пам’ятні заходи, приурочені до 24-ї річниці знищення Республіки Сербська Країна хорватськими військовими формуваннями.

У своєму слові після заупокійної панахиди патріарх Іриней нагадав присутнім не тільки про події 1995 року, а й про злочини проти сербського народу з боку нацистської Незалежної держави Хорватія в 1940-х роках. Зокрема, патріарх пригадав про концентраційні табори, створені нацистами для сербів, через які, за його словами, «пройшли і загинули близько 50 тисяч дітей».

Патріарх Іриней особливо підкреслив, що «на жаль, їх страждання, які відомі в усьому світі, залишили німими вуста тих, хто повинен був висловитися про страждання безневинних людей. Ми довго чекали цих слів від тих, хто в першу чергу повинен засудити вчинені злочини, – від Католицької церкви. Від неї ми чекали засудження злочинів, але вона до сьогоднішнього дня мовчала. Її мовчання додало сил багатьом, які здійснювали зло і залишилися неосудженими цією релігійною організацією».

Саме тому, сказав патріарх, Сербська Православна Церква звернеться до керівництва Римо-католицької церкви, так як «ці події не сміють залишитися непрокомментованими».

Операцію «Буря» (Oluja) проводили 4-7 серпня 1995 року хорватська армія і поліція з метою знищення самопроголошеної Республіки Сербська Країна (РСК) – територіального утворення сербів, створеного на території Хорватії в 1991 році за підтримки Белграда. Операція завершилася перемогою хорватських сил, які встановили втрачений на початку 1990-х років контроль над п’ятою частиною території країни.

В ході операції було вигнано більше 200 000 і вбито близько 2 000 сербів. Щорічно в Хорватії річницю відзначають як національне свято, в Сербії та Республіці Сербській – як день пам’яті і скорботи.

Вас може зацікавити

Захищав Україну ще з 2014 року: у с. Рудники Колківського благочиння звершили Чин поховання Захисника України

Редактор Головний

Гонима православна громада села Жидичин відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Загинув у перший день Нового року під Авдіївкою: клірики Житнівського благочиння звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний