23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Публікації

Різдвяне послання митрополита Волинського і Луцького Нафанаїла

Небо и земля днесь пророчески да
возвеселятся, ангели и человец
ы духовно да
торжествуют: яко Бог во плоти явися.
                             (Стихира свята).

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Дорогі у Господі боголюбиві пастирі, всечесні іноки та інокині! Дорогі браття та сестри! Сердечно вітаю Вас зі святом Різдва Христового.

Сьогодні душа кожного православного християнина радіє. Сповнені вдячності Богу ми знову згадуємо подію початку нової ери, початку Нового Завіту Бога з людиною. Свята Церква і все творіння Боже прославляють Богонемовля Христа – Предвічне Слово, Яке заради нас і нашого спасіння прийшло на землю, втілилося від Духа Святого і Марії Діви, стало людиною.

Різдво Христове – це початок нового спілкування Бога і людини, початок єднання неба і землі. Це єднання стало можливим тільки завдяки таємниці Боговтілення. Бог став одним з нас, приймаючи в цілісність Своєї Іпостасі людську природу. З того моменту, коли істинний Бог стає людиною, кожна людина, яка живе на землі, отримала можливість стати богом по благодаті. У цьому і полягає її призначення, для цього вона була створена Творцем. Пам’ятаючи про це, ми повинні творити духовний світ у своїй душі та в своєму серці.

Пришестя у світ Христа Спасителя укріплює віру в наше спасіння. Різдво Христове знову відкрило нам врата Царства Благодаті і знову повернуло людству втрачений Рай, відновило нас у нашому синівстві Отцю і Богу, бо тепер ми, як каже святий апостол Павло: «вже не чужі і не пришельці, а співгромадяни святим і свої Богові» (Єф. 2, 19). Ми відкриваємо назустріч Спасителю своє серце і відчуваємо радість свята. Ми живемо цією радістю цілий рік, і вона зміцнює нас, допомагає нести кожному його життєвий Хрест, долати випробування і труднощі.

Навколишній світ все частіше кличе нас вклонитися ідолам слави, влади, достатку чи задоволення. Але Церква знає, що цей шлях веде в нікуди. Якщо ж піти ним, то отримаємо ми не свободу, а рабство, не радість, а розчарування, не силу, а руйнування, не життя, а смерть. Слідуючи за Хрестом, за волхвами і пастухами, які не роздумуючи повірили в Нього, ми не тільки знайдемо справжнє благо, але й зможемо просвітити весь світ – молитвою, словом і ділом.

Кожний православний християнин – це живий свідок Христовий. Його обов’язок – бути достойним покликання Божого, звершуючи справу свого спасіння. Лише в такому разі ми зможемо належним чином прославити Христа Спасителя, Який народився заради нас і нашого спасіння. Кращий дар для Нього – наше благочестиве і добродійне життя, яке ми проводимо у мирі, злагоді, взаєморозумінні та любові.

Святкуючи Різдво, ми повинні наповнитися миром Христовим, а вийшовши з храму, нести цей мир усьому світові. Якщо в наших серцях запанує любов, то через нас мир Христовий запанує і в наших родинах, у нашому суспільстві і в усьому світі. Цьому ми повинні вчити наших дітей та молодь. Святий апостол Павло закликає кожного з нас наповнитися християнською любов’ю, «і нехай панує в серцях наших мир Божий, до якого ми і покликані в одному тілі» (Кол. 3, 14-15).

Возлюблені у Господі пастирі, монахи та монахині, весь боголюбивий народ землі Волинської! Ще раз вітаю усіх Вас з великим спасительним святом Різдва по плоті Господа і Бога нашого Іісуса Христа. Від душі бажаю усім вам здоров’я, миру, успіху у всіх ваших добрих справах і починаннях та всіх благ від народженого Богонемовляти Христа.

З архіпастирським  благословенням

Митрополит Волинський і Луцький

Різдво Христове, 2024-ий рік

м. Луцьк

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл освятив храм у с. Звиняче, побудований замість захопленого. ФОТО

Редактор Головний

Свято-Димитрівська парафія села Рудня молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

21 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний