10.9 C
Lutsk
Четвер, 3 Жовтень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у Прощену неділю

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Вже з завтрашнього дня ми з вами, дорогі браття і сестри, вступаємо у період Великого посту, і саме перед цими днями, Великої Чотиридесятниці, наша Свята Церква встановила Прощену неділю. Саме ця неділя дає нам найбільше усвідомити те, що ми із вами повинні пробачати один одному, якби нам не було важко.

Сьогодні в Євангелівському читанні ми з вами чули слова, без яких неможливий ніякий подвиг, не буде почута ні одна наша молитва: “Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших” (Мф. 6. 14-15).

Ми з вами повинні розуміти, що вступаючи у ці дні Великого посту, не просто будемо обмежувати себе в їжі та різних насолодах цього світу, будемо посилено читати Святе Письмо, більше уваги приділяти молитві та своїй безсмертій душі, класти земні та поясні поклони, будемо старатися давати милостиню та робити добрі справи. Але саме основне – це те, що ми будемо слізно та зі щирим покаянням у Бога просити прощення за наші гріхи.

Адже саме покаянням виправдався митар, саме своїм щирим покаянням було пробачено грішницю. Покаяння також відкрило розбійнику райські двері. Сам апостол Петро, який відрікся Христа, через своє щире каяття був пробачений та відновлений в апостольській гідності.

Господь дарує свою милість і благодать саме тій людині, яка була милосердною та навчилася прощати, саме така людина може розраховувати на прощення Боже. Нам з вами часто здається, а в чому саме треба прощати ближньому свому? Та ми повинні прощати у всьому, що розуміємо і відчуваємо на собі, що нас, наприклад, ображає та завдає болю. І все це, дорогі браття і сестри, ми повинні прощати і викорінювати. Ми з вами розуміємо, що на шляху прощення можемо зустріти багато перешкод, саме такі перешкоди є одними із головних це – наше самолюбство та сатанинська гордість.

Тож, дорогі браття і сестри, усвідомлюючи все це, підходьмо відповідально до цього моменту в нашому житті, відкиньмо всі свої образи, простімо всіх наших ближніх – і саме тоді Господь простить і нас. Амінь.

свящ. Дмитро Головачов,
настоятель Свято-Анно-Зачатіївського храму УПЦ с. Ржищів
(Горохівський благочинний округ).

Вас може зацікавити

9 років життя обороняв державу: На Маневиччині клірики єпархії звершили Чин поховання захисника України

Редактор Головний

Молитовне правило, або навіщо молитися щодня

Редактор Головний

10 думок Блаженнішого Митрополита Онуфрія в День його народження

Редактор Головний