1.1 C
Lutsk
Вівторок, 30 Листопад, 2021
Проповіді

Проповідь у неділю про Страшний суд

Во ім’я Отця,і Сина,і Святого Духа .

Ось дочекались ми з вами, дорогі мої брати і сестри неділі,яка в церковному календарі називається неділею про Страшний Суд.Із глибини віків із року в рік роздається голос Святої Матері Церкви,який нагадує нам про другий і славний прихід Ісуса Христа і про останній Страшний Суд,який буде довершений над людським родом,про що ми чули у сьогоднішньому Святому Євангелії.

“Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй і всі святі Ангели з Ним,тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи; і відділить одних від інших,як пастир відділяє овець від козлів;і поставить овець праворуч Себе а козлів -ліворуч. Тоді скаже Цар тим,які праворуч Нього :прийдіть,благословенні Отця Мого,наслідуйте Царство уготоване вам від створення світу :бо голодним був Я,і ви дали мені їсти ;спраглий був,і ви напоїли Мене;був подорожнім,і ви прийняли Мене; був нагим,і ви одягнули Мене ;був хворим,і ви відвідали Мене;у в’язниці був,і ви прийшли до Мене.”Тоді праведники запитають,коли ми це все зробили? ” І Цар скаже їм у відповідь ,істинно кажу вам : те що ви зробили це одному з цих братів Моїх менших те зробили мені. Тоді скаже й тим які ліворуч Нього :ідіть від мене, прокляті,у вогонь вічний,уготований дияволу і ангелам його….істинно кажу вам:так як ви не зробили цього одному з менших цих,то не зробили Мені.І підуть ці на вічні муки,а праведники в життя вічне “(Мф.гл.25. ст.31-46).

Сьогоднішнє євангеліє застерігає нас щоб ми не стояли осторонь свого спасіння і Вічного раю.Дбали про свою безсмертну душу, на протязі святого посту та й взагалі в житті наповнювали її добрими вчинками та милостинями .

Свв.Авва Дорофей і Іоанн Лествичнік повчають нас :”щоб ми подавали милість дарами,служіння ближньому,втіхою,терпінням гніву ближнього,прощенням обід”.А по словах блаженного Августина :”Позбавить Господь від вічного осудження і уведе в Небесне Царство милостивих не тому,що вони не грішили,а тому, що вони милостинями очистили свої гріхи”.А св.Єфрем Сирін говорить що:”В другий прихід Христа будуть написані всі наші гріхи ;і тільки наші добрі справи загладять наші провини,записані в тих книгах”.

Коли ж буде день Страшнго Суду Божого,нікому не дано знати,навіть Ангелам(Мф.24, 36).Ісус Христос вказав тільки на ознаки наближення кінця світу,якими будуть:з одного боку,проповідь Євангелія по всьому світу,щоб ніхто не виправдовувався незнанням Божого Закону,а з другого боку,те,що розростетьсябеззаконня і охолоне любов серед багатьох людей (Мф.гл.24).Накінець перед Другим Пришестям Христа буде поява лжепророків і лжеучителів,і в той час прийде антихрист,який спокусить багатьох.І тоді з’явиться на небі Хрест-“знамя Сина Людського”(Мф.24,30),і Сам Ісус Христос прийде у славі Своїй з Ангелами,щоб судити народ.
Отож будьмо завжди готові до зустрічі з Ісусом Христом і стараймось засвідчити свою віру в Бога добрими вчинками які послужать очищенням наших гріхів і зроблять нас наслідниками Життя Вічного

Амінь.

Прот. Сергій Приходько

Настоятель храму на честь святої мучениці Параскеви

с. Осівці  (Олексіївський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Як жити серед інших за вірою людей? – Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

Слово про щастя: проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Матфея

Редактор Головний

Проповідь у неділю 33-ю після П’ятидесятниці

Редактор Головний