13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Проповіді

Проповідь у неділю про Страшний суд

Во ім’я Отця,і Сина,і Святого Духа .

Ось дочекались ми з вами, дорогі мої брати і сестри неділі,яка в церковному календарі називається неділею про Страшний Суд.Із глибини віків із року в рік роздається голос Святої Матері Церкви,який нагадує нам про другий і славний прихід Ісуса Христа і про останній Страшний Суд,який буде довершений над людським родом,про що ми чули у сьогоднішньому Святому Євангелії.

“Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй і всі святі Ангели з Ним,тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи; і відділить одних від інших,як пастир відділяє овець від козлів;і поставить овець праворуч Себе а козлів -ліворуч. Тоді скаже Цар тим,які праворуч Нього :прийдіть,благословенні Отця Мого,наслідуйте Царство уготоване вам від створення світу :бо голодним був Я,і ви дали мені їсти ;спраглий був,і ви напоїли Мене;був подорожнім,і ви прийняли Мене; був нагим,і ви одягнули Мене ;був хворим,і ви відвідали Мене;у в’язниці був,і ви прийшли до Мене.”Тоді праведники запитають,коли ми це все зробили? ” І Цар скаже їм у відповідь ,істинно кажу вам : те що ви зробили це одному з цих братів Моїх менших те зробили мені. Тоді скаже й тим які ліворуч Нього :ідіть від мене, прокляті,у вогонь вічний,уготований дияволу і ангелам його….істинно кажу вам:так як ви не зробили цього одному з менших цих,то не зробили Мені.І підуть ці на вічні муки,а праведники в життя вічне “(Мф.гл.25. ст.31-46).

Сьогоднішнє євангеліє застерігає нас щоб ми не стояли осторонь свого спасіння і Вічного раю.Дбали про свою безсмертну душу, на протязі святого посту та й взагалі в житті наповнювали її добрими вчинками та милостинями .

Свв.Авва Дорофей і Іоанн Лествичнік повчають нас :”щоб ми подавали милість дарами,служіння ближньому,втіхою,терпінням гніву ближнього,прощенням обід”.А по словах блаженного Августина :”Позбавить Господь від вічного осудження і уведе в Небесне Царство милостивих не тому,що вони не грішили,а тому, що вони милостинями очистили свої гріхи”.А св.Єфрем Сирін говорить що:”В другий прихід Христа будуть написані всі наші гріхи ;і тільки наші добрі справи загладять наші провини,записані в тих книгах”.

Коли ж буде день Страшнго Суду Божого,нікому не дано знати,навіть Ангелам(Мф.24, 36).Ісус Христос вказав тільки на ознаки наближення кінця світу,якими будуть:з одного боку,проповідь Євангелія по всьому світу,щоб ніхто не виправдовувався незнанням Божого Закону,а з другого боку,те,що розростетьсябеззаконня і охолоне любов серед багатьох людей (Мф.гл.24).Накінець перед Другим Пришестям Христа буде поява лжепророків і лжеучителів,і в той час прийде антихрист,який спокусить багатьох.І тоді з’явиться на небі Хрест-“знамя Сина Людського”(Мф.24,30),і Сам Ісус Христос прийде у славі Своїй з Ангелами,щоб судити народ.
Отож будьмо завжди готові до зустрічі з Ісусом Христом і стараймось засвідчити свою віру в Бога добрими вчинками які послужать очищенням наших гріхів і зроблять нас наслідниками Життя Вічного

Амінь.

Прот. Сергій Приходько

Настоятель храму на честь святої мучениці Параскеви

с. Осівці  (Олексіївський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Митрополит Афанасій Лимасольський – про розумне використання вільного часу

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті великомучениці Варвари

Редактор Головний