19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у неділю після Богоявлення

«Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне» (Мф.3гл.3ст).

Такими словами Іоан Христитель розпочав свою проповідь перед приходом Месії, Котрий Говорить: «Я Світло для світу. Хто йде за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя» (Ін.8.12ст).

У сьогоднішню неділю, після Богоявлення, святе Євангеліє розповідає нам про початок проповіді Христа, Котрий, як і сам Іоан Христитель, закликає нас до покаяння, котре дарує нам можливість прийняти у своє серце та душу світло Богомладенця.

Каяття є необхідною умовою єднання у Христі. Відтак, той, хто приступає до Таїнства сповіді, руйнує у собі гріховну перепону, котра перешкоджала можливості бачити світло євангельське.

У сучасному світі, переповненому всякого гріха та різноманітних спокус, каяття стає спасительним для кожного християнина, котрий, сповідуючи свої гріхи, стає гідним приступити до Таїнства святого причастя.

Апостол Павло грізно застерігає нас, кажучи: «… хто їсть і п‘є негідно, не розважаючи про Тіло, той суд собі їсть і п‘є» (1кор.11гл.29ст). Отже, нашим з вами обов’язком є необхідність зберігати свою душу в чистоті, аби удостоїтись носити у ній вчення Христове, котре, як світло правди серед темряви гріха,  вказує нам вірний путь до тихої пристані Царства небесного. Амінь

Прот. Іван Кропивський

(Любязький благочинний округ)

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл звершив Чин омовіння ніг

Редактор Головний

1 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний