12.4 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Проповіді

Проповідь у день вшанування ікони Божої Матері “Почаївська”

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

На заході України, в невеликому містечку Почаїв, є древня і велична Свято-Успенська лавра. У ній знаходиться велика святиня – Почаївська ікона Божої Матері.

У 1559 році митрополит Неофіт, проїжджаючи із Константинополя через Волинь, відвідав поміщицю Анну Гойську, яка проживала в помісті Орля, недалеко від Почаєва. У дар і благословення для господині він залишив їй привезену із собою ікону Богородиці.

Згодом поміщиця і її домашні стали помічати, що від ікони сходить сяйво. І коли в 1597 році перед іконою зцілився брат Анни – Филип, вона подарувала її монахам, які проживали на Почаївській горі.  Там вона знаходиться і понині.

У монастирі біля ікони стало відбуватись багато чудес.

У 1675 році турки оточили Почаїв. Монахи зі сльозами молились до Божої Матінки перед її іконою. Ігумен благословив співати акафіст Божій Матері, і коли заспівали: “Взбранной Воеводе победительная….” над храмом в повітрі з’явилася Пресвята Богородиця, яка тримала над святою горою свій омофор, покриваючи ним святу обитель. Навколо Божої Матері була незліченна кількість ангелів у військовій одежі з мечами в руках. Туркам здалося, що Небесні воїни гонять їх і вони стали втікати, вбиваючи один одного.

Як колись, так і нині Божа Матір не залишає всіх тих, хто просить у Неї допомоги і заступництва. Бо і сама Заступниця роду християнського в своєму житті перенесла багато скорботи і випробувань. Бо як тільки народився її Син, наш Господь і Спаситель, Його вже гонять, переслідують, і бажають вбити. Вона змушена була втікати з Ним у Єгипет, в далеку і чужу країну, щоб спасти свого Сина.

Коли Ісус Христос вийшов з проповіддю до людей, заздрісники і вороги ні на одну хвилину не залишають Його в спокої, переслідують, хочуть підловити на словах. Нарешті, схопивши Невинного, піддають  Його жорстоким мукам і ганебній смерті. Неможливо уявити, які душевні муки перенесла в цей час Матінка Божа.

Тому лине православний люд звідусіль до святої обителі, як до цілющого джерела, щоб помолитися до ікони Божої Матері. Щодня приїжджають тисячі паломників до Почаєва, щоб вклонитись великій святині. Бо знає кожен християнин, що Божа Матінка “В Рождестве девство сохранила еси, во Успении мира не оставила еси…“, що перед її іконою Почаївською “молящиися исцелений сподобляются, веры истинныя познания приемлют…“, тому і ми, звертаючи свій погляд до Божої Матері помолімось: “темже и нам, к тебе припадающим, грехов оставление испроси, помыслы благочестия, сердца наша просвети, и к Сыну Твоему молитву вознеси, о спасении душ наших.” Амінь.

Прот. Андрій Геналюк,

Настоятель Свято-Михайлівського храму с.  Красноволя

(Колківський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у день перенесення Нерукотворного Образа Господа Іісуса Христа

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті прп. Варсонофія Херсонського, сповідника

Редактор Головний

Проповідь у день свята Похвали Пресвятої Богородиці

Редактор Головний