9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті Собору Волинських святих

23 жовтня Церква вшановує пам’ять Всіх Святих землі Волинської.

Святі угодники Божі нас поєднують між землею і небом. Досягнення святості є вічністю, найбільшим багатством, якого потребує душа.

Серед Волинських Святих, як і всіх угодників Божих, ми маємо і князів, і воєвод. Як ось князь Володимир-Волинський Ярополк, Федор, князь Острожський, який в кінці свого земного життя став затворником Києво-Печерської Лаври.

Святителі Стефан і Амфілохій Володимир-Волинські, які укріплювали Православ’я. Щоб ми досягли святості, для цього Бог створив небо і землю, і всі ми покликані до святості. Іоан Златоуст в літургії називає нас святими.

Також і є преподобні Києво-Печерські, які відвідували Волинь. Нестор Літописець, який заснував школи для майбутніх пастирів і просвітителів землі Волинської.

Велику славу землі Волинської складає преподобний Іов Почаївський, який захищав віру православну, заснувавши обитель, яка стала твердинею істинного Православ’я.

Преподобномученик Афанасій, ігумен Брестський, який теж проповідував істину Православ’я.

Завдяки Волинським Святим ми маємо продовження вчення Христа, а явлення Божої Матері на горі Почаївській є доказом, що Вона піклується про нас. Амінь.

Протоієрей Степан Іваничко,
настоятель храму Всіх Святих с.Іванчиці,
Рожищенської благочиння 

Вас може зацікавити

Розклад богослужінь та освячення води на Богоявлення у храмах Луцька

Редактор Головний

20 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний