5.7 C
Lutsk
Четвер, 7 Листопад, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті Тихвінської ікони Божої Матері

В ім’я Отця, і Сина та Святого Духа!

Сьогодні великою радість, сьогодні ми молитовно приклоняємо коліна свого серця , своєї душі перед  образом Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці!

Вона належить до трьох «основних», які є ровесниками Божої Матері. За переданням ікона була написана самим апостолом та євангелістом Лукою. Побачивши своє зображення на цих перших іконах, Пресвята Богородиця пророчо сказала: «Благодать Того, Хто народився від Мене і Моя з цими іконами нехай буде».

Ця ікона була послана апостолом для свого рідного міста Антіохії, до правителя міста Феофіла, який прийняв святе хрещення та віру Христову. Згодом ікону було перенесено до Єрусалиму. У V ст. дружина грецького імператора Феодосія – Євдокія, перенесла святу ікону до Константинополя. Спеціально для перебування цієї святині було споруджено чудовий храм, відомий як Влахернський. З того часу  благочестиві жителі, які щиро повіривши в Господа як Спасителя Христа, шукали будь-якої  нагоди, щоб доторкнутися до великої святині. І з цього образу, який прославив себе особливою теплотою і любов’ю  було написано безліч списків.

Ми бачимо, що слова Пресвятої Богородиці мають  силу як і тоді так і тепер. Православний народ дуже шанує Божу Матір та Її святі ікони. «Пресвята Богородиця, спаси нас!» так молиться Церква Божої Матері за кожним богослужінням, благаючи Її  вимолити нам спасіння у Свого Сина. Тільки до Неї Церква возносить такі молитви, тільки на Неї покладає свою надію: «Не имамы иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Владычице, Ты нам помози, на Тебе надеемся и Тобою хвалимся: Твои бо есмы раби, да не постыдимся.» У відповідь Богородиця  допомагає нам. Якщо ми поглянемо на історію нашої держави, то побачимо, що Божа Матір, через Свої чудотворні ікони захищає та рятує нас від ворогів, від смерті. Ось яка Її швидка допомога! Ось яке Її милосердя! Вона того, хто впав, підніме, немічного підбадьорить. Вона лінивого зробить швидким до добрих справ. Вона невдячного через Свою материнську любов поверне до благого Бога. Вона – Мати, і по-материнськи кожен в Її очах – дитя улюблене і дороге.

Бо так навчив її Господь. Адже Його останніми словами, зверненими до Матері з Хреста, були : «Мати Моя, ось чада Твої (Ін 19:26), – вказавши на Іоанна Богослова. І вона досі на кожного з нас дивиться з материнською любов’ю, як до Своєї дитини.

Правдивість цих слів споконвіку підтверджується тими багатьма чудесами, які відбуваються від  Тихвінської ікони Божої Матері, і кожен, хто приходить сюди – знаходить Матір і кожен, хто торкається до Неї – відчуває Її материнське тепло, і кожен, хто гляне на Неї – побачить теплий материнський погляд, який підбадьорює, підтримує, любить.

«Ти ж наша, з нами, над нашою землею Молитовниця і за наш дім Ходатайка, помолися, Пречиста Богородиця, Владичиця Небесна, Своєму Сину, та молитвами Твоїми нехай дарує Він нашому дому світ, нашій совісті – світло, нашій душі – надію і всім нам – Свою любов. Амінь».

Прот. Богдан Линник,

настоятель Петро-Павлівського храму

(Луцький кафедральний округ) 

Вас може зацікавити

Проповідь у 8-му неділю після П’ятидесятниці

Редактор Головний

26 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день пам’яті прп. Амфілохія Почаївського архієпископ Нафанаїл звершив богослужіння у с. Лобна. ФОТО

Редактор Головний