23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

ПРОПОВІДЬ У ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТОГО АПОСТОЛА І ЄВАНГЕЛІСТА ІОАННА БОГОСЛОВА

Во ім’я Отця, і Сина, і Святаго духа.

Христос Воскресе!

В сьогоднішній день, 21 травня, Свята Православна Церква святкує пам’ять святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова – апостола любові, дуже загадкового апостола.

Сьогоднішній день його пам’яті пов’язаний не із його кончиною, не із його місіонерськими ділами, а із тими подіями, які відбувалися до самого початку XX ст. на гробі святого Іоанна Богослова у Єфесі.

21 травня на пустій гробниці святого щорічно виступав тонкий прах, яким зцілювалися багато хворих.

За свого земного життя улюблений учень Христа написав Євангеліє, 3 соборних послання і книгу,  котра називається Откровенням або Апокаліпсис. Святителя Василій Великий так сказав про цю книгу: ,,Скільки в ній слів, стільки і таємниць”.

Дорогі брати і сестри!  Святий Апостол і Євангеліст Іоанна Богослов відкрив нам через Євангеліє велику тайну, що Бог є – Любов. І сам у своєму житті свідчив про неї. На стільки глибоко Апостол був проникнутий любов’ю до людей і бажанням, щоб поміж ними розповсюджувались мир і любов, а не ворожнеча і ненависть. Про це добре видно із передання, яке говорить, що коли він був у глибокій старості і не міг рухатись і багато розмовляти, то тим, хто до нього приходив, Євангеліст постійно повторював: ,, Дітки, любіть один одного”.

Коли нього запитали, чому він так часто повторює ці слова, Святий відповів: ,,Хто виконав заповідь любові, той виконав всі заповіді”. І у соборних своїх посланнях Богослов говорить: ,,Будемо любити Бога, бо Він раніше полюбив нас” (1Ін.4,19). ,,Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов”.(1Ін.4,8). ,,Хто любить брата свого, той перебуває у світлі, і нема в ньому спокуси. А хто ненавидить брата свого, той перебуває у темряві, і в темряві ходить і не знає, куди йде, бо темрява засліпила йому очі” (1Ін,2,10-11.).

У цей Пасхальний період, коли всі ми, православні християни, торжественно і молитовно відзначаємо Світле Христове Воскресіння, помолімося і до Апостола Іоанна Богослова, щоби нам не на словах тільки бути християнами, але і добрими справами та благочестивим життям своїм свідчити, що ми є дітьми Божими і унаслідувати життя вічне і Царство Боже. Амінь.

Воістину Воскресе Христос!!!

Протоієрей Андрій Підвальний,

настоятель Свято- Різдво- Богородичного храму С. Полиці,

(Житнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

28 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ: ПРАВИЛА ОСВІЧЕНОСТІ ТА ЕРУДИЦІЇ СВЯТИТЕЛЯ

Редактор Головний

Про скупість і духовну милостиню, – свт. Лука (Войно-Ясенецький)

Редактор Головний